Nowy program: im więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz

Nowy program: im więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz

mBank i MultiBank wprowadzają nowatorski program, który pomoże Polakom systematycznie oszczędzać podczas… wydawania pieniędzy. Po wybranych transakcjach bank sam przekaże część środków na nowy rachunek oszczędnościowy klienta. Zaoferuje też nowe sposoby na dalsze pomnażanie pieniędzy.

To, że Polacy nie oszczędzają regularnie, a powinni – nie jest żadnym odkryciem. Wiedzą o tym nie tylko bankowcy, ale też ich klienci.


To, że Polacy nie oszczędzają regularnie, a powinni – nie jest żadnym odkryciem. Wiedzą o tym nie tylko bankowcy, ale też ich klienci.– Dlatego według nas nie potrzebują oni kolejnej kampanii edukacyjnej, namawiającej do oszczędzania, a prostego rozwiązania, które pomoże wyrobić dobre nawyki, a nawet będzie odkładać pieniądze za nich – mówi Janusz Mieloszyk, dyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku i MultiBanku. – Taki jest właśnie nasz nowy program oszczędnościowy, którego mechanizm pozwala na powiązanie oszczędzania z tym, co Polakom przychodzi zdecydowanie łatwiej, czyli wydawaniem pieniędzy. W ten sposób klient może gromadzić oszczędności „przy okazji” – dodaje Mieloszyk.

Ważną cechą tego produktu jest też fakt, że im więcej klient wydaje, tym więcej oszczędza.

– Oznacza to, że wraz ze wzrostem wydatków, zazwyczaj związanym z rosnącymi dochodami, automatycznie rosną też oszczędności klienta. Dzięki temu zgromadzone środki w przyszłości mogą lepiej odpowiadać jego potrzebom – dodaje Mieloszyk.

Suma, jaką klient zgromadzi dzięki Programowi mSaver oraz MultiSaver, zależy od kwot transakcji dokonanych kartą, zrealizowanych przelewów oraz wypłat gotówki z bankomatów. Mechanizm oszczędnościowy działa automatycznie, dlatego klient nie musi o nim pamiętać. Nie ponosi też kosztów związanych z jego wykorzystaniem. Klient ma także pełną możliwość ustalenia, kiedy i na jakich zasadach bank będzie odkładać w jego imieniu pieniądze.

– Dzięki tej konstrukcji na systematyczne oszczędzanie mogą pozwolić sobie także osoby z mniej zasobnymi portfelami – zaznacza Janusz Mieloszyk.W ramach programu, klienci mogą skorzystać z jednego z trzech nowatorskich sposobów oszczędzania pieniędzy oraz dodatkowo zasilać rachunek stałą kwotą.

Pierwszy ze sposobów to tzw. zaokrąglenia. Zakłada on, że każda kwota zapłacona kartą zaokrąglana jest do pełnych 10 zł, a różnica przelewana jest na konto oszczędnościowe mSaver lub MultiSaver. Na przykład, jeśli rachunek w sklepie wynosi 98 zł, to pozostałe 2 zł stanowią oszczędności wygenerowane przez klienta.

Drugi z mechanizmów to procent od kwoty transakcji kartą lub przelewu. Umożliwia on odkładanie ustalonego przez klienta procenta od wartości każdej transakcji. Minimalnie może on wynieść 1 proc., a maksymalnie 15 proc.

W podobny sposób działa trzecie z zaproponowanych przez bank rozwiązań – po każdej transakcji bank przelewa na rachunek oszczędnościowy stałą kwotę w wysokości ustalonej przez klienta (od 3 do 10 zł).

Zaoszczędzone w ramach programu pieniądze są przesyłane automatycznie, w czasie rzeczywistym, na nowe, bezpłatne rachunki oszczędnościowe – mSaver w mBanku lub MultiSaver w MultiBanku – z oprocentowaniem 4 proc. p.a. Wkrótce regularne wpływy na te rachunki premiowane będą jeszcze wyższym oprocentowaniem.

W ramach nowego programu, mBank i MultiBank nie tylko pomagają odkładać pieniądze, ale również oferują ich dalsze inwestowanie. Zainteresowani klienci mogą bowiem zainwestować w jednostki funduszy za pośrednictwem polis (grupowe ubezpieczenie na życie z UFK) – mSaver Plus w mBanku i MultiSaver Plus w MultiBanku. Produkt przygotowany został we współpracy z BRE Ubezpieczenia i towarzystwem Benefia.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym blisko 2,8 mln klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez klientów w Polsce. W roku 2011 został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał też tytuł „Złotego Banku2011” w plebiscycie „Złoty Bankier”.
Załączniki
msaver-infogfx.jpg

grafika | 479 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.