Rusza nowa platforma iBRE FX

Rusza nowa platforma iBRE FX

BRE Bank uruchomił nową platformę wymiany walut iBRE FX, która została w całości zintegrowana z systemem iBRE. Jej użytkownicy mogą zawierać transakcje bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Nowy system wyposażono w wiele przydatnych funkcjonalności. 

- Nowa platforma iBRE FX jest w całości naszym własnym rozwiązaniem, zaprojektowaliśmy ją tak, aby była jak najbardziej intuicyjna i funkcjonalna dla użytkownika – mówi Adam Pers, dyrektor departamentu sprzedaży rynków finansowych BRE Banku. – Zaletą takiego rozwiązania jest także możliwość szybkiego i łatwego dostosowywania platformy do oczekiwań klientów w przyszłości. – dodaje.

W nowej platformie walutowej iBRE FX wprowadzono zawieranie transakcji z kursów ciągłych, wygodniejszą nawigację, dodano elementy graficzne w postaci prezentacji wykorzystania limitu, czy wykresu dla wybranej pary walutowej. Umożliwiono także zapisywanie ustawień spersonalizowanych oraz eksportowanie listy i szczegółów transakcji do plików pdf, xls, html.

Migracja klientów na nową platformę zostanie przeprowadzona w 2 etapach poprzedzonych 2-tygodniowym pilotażem. Jej zakończenie planowane jest na 9 lipca 2012.

Już w październiku  BRE Bank planuje wprowadzenie szeregu nowych funkcjonalności platformy. Znajdą się na niej między innymi:

- możliwość zawierania depozytów na warunkach do tej pory możliwych do wynegocjowania z dealerem;
-alerty FX z poziomu platformy - powiadomienia o osiągniętym poziomie kursu (bez konieczności zawarcia transakcji);
- web serwisy – funkcjonalność szczególnie ważna dla kantorów, które będą pobierać kwotowania prosto z iBRE FX, a ich klienci przeprowadzając transakcje będą zawierać je od razu z BRE Bankiem;
-powiadomienia sms i e-mail o zrealizowanych ofertach oraz alertach FX.-

Elektroniczna wymiana walut staje się coraz popularniejsza, dlatego zależy nam na ostarczaniu klientom wszechstronnego narzędzia do prowadzenia tego typu transakcji, będziemy starali się stale rozwijać platformę iBRE FX – podsumowuje Adam Pers z BRE Banku.
Załączniki
adam-pers.jpg

grafika | 2,37 MB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.