BRE Analyzer ułatwi przeglądanie wyników finansowych Grupy BRE

BRE Analyzer ułatwi przeglądanie wyników finansowych Grupy BRE

BRE Bank uruchomił specjalną interaktywną aplikację klasy Business Inteligence, dzięki której każdy będzie mógł szybciej i sprawniej przeglądać wyniki finansowe i dane biznesowe Grupy BRE Banku. BRE Analyzer dostępny jest pod adresem: http://breanalyzer.brebank.pl.

 Wierzymy, że udostępniona przez nas aplikacja do analizy danych finansowych Grupy BRE, która jest dostępna dla każdego w Internecie, będzie przydatnym narzędziem dla użytkowników, którzy chcą szybko i sprawnie mieć dostęp do wszystkich, także historycznych danych na temat wyników banku i jego spółek zależnych – mówi Wojciech Chmielewski, szef relacji inwestorskich BRE Banku. – BRE Analyzer jest narzędziem pionierskim, jednym z pierwszych i najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Ponadto, jako pierwszy bank w Polsce udostępniliśmy w pełni audytowaną wersję online raportu rocznego Grupy – dodaje.

Aplikacja BRE Analyzer przeznaczona jest głównie dla analityków oraz dziennikarzy. Jest to jednak otwarta platforma, a więc może skorzystać z niej każdy, na przykład inwestorzy indywidualni zainteresowani wynikami Grupy BRE Banku. Nowe narzędzie ma za zadanie udostępnić w przejrzysty sposób szeroki zakres danych finansowych, pogrupowanych w oddzielne kategorie tematyczne. Pozycje i kluczowe wskaźniki są prezentowane jednocześnie w tabelach i na wykresach. Użytkownicy mogą przeglądać dane za poszczególne kwartały i lata. Wyniki finansowe dostępne są w trzech walutach: EUR, PLN, USD, według indywidualnych preferencji. Wszystkie informacje prezentowane są w wersji polskiej oraz anglojęzycznej.

Dodatkowym atutem jest możliwość bezpośredniego importu danych do Excela oraz ich drukowania. Przy pozycjach zagregowanych wystarczy jedno kliknięcie, aby wyświetlić elementy składowe i kontynuować analizę szczegółów.

Aplikacja BRE Analyzer jest przyjazna, a jej obsługa niezwykle intuicyjna. Narzędzie oparte jest o innowacyjną platformę działającą w technologii in-memory. Wszystkie niezbędne dane znajdują się w pamięci operacyjnej serwera, dzięki czemu w czasie rzeczywistym możliwe jest analizowanie danych w dowolnych przekrojach.BRE Bank jest pionierem w udostępnieniu tak zaawansowanego narzędzia analitycznego szerszemu gronu użytkowników przez stronę internetową. W obszarze relacji inwestorskich i raportowania finansowego BRE Analyzer jest jednym z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie. W przygotowaniu aplikacji Bank wspierała firma Hogart.
Załączniki
centrala-bre-banku-1-2.jpg

grafika | 74,1 KB

PobierzPobierz