Lokata z kontraktem terminowym w tle

Lokata z kontraktem terminowym w tle

Do 8 sierpnia br. klienci mBanku mogą składać zapisy na lokatę strukturyzowaną Giełdowa Dwudziestka II, której aktywem bazowym są kontrakty terminowe na WIG20. Zysk z lokaty w skali roku może sięgnąć 12 proc. 

Strategia Lokaty Inwestycyjnej Giełdowa Dwudziestka II zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w perspektywie najbliższego roku. Zysk z lokaty uzależniony jest od wartości aktywa bazowego zanotowanej na dwa dni robocze przed zakończeniem inwestycji, czyli 07 sierpnia 2013 r. Maksymalnie może on wynieść 12 proc. p.a. - Produkt o podobnej konstrukcji oferowany był klientom mBanku w kwietniu tego roku i cieszył się dużym zainteresowaniem – mówi Michał Szrajber,odpowiedzialny za wdrożenie produktu w mBanku. - Za spełnieniem prognozowanego przez nas scenariusza przemawiają m.in. silne fundamenty polskiej gospodarki wyróżniającej się na tle regionu. W czerwcowym raporcie, Bank Światowy zakłada silne spowolnienie w krajach naszego regionu, jednak dla Polski przewiduje on wzrost PKB na poziomie 2,9 proc. w tym roku i 3,2 proc. w 2013 r. Prognozy te w połączeniu ze stabilną sytuacją fiskalną państwa zwiększają atrakcyjność naszego rynku, co powinno wpłynąć na pozytywne zachowanie się indeksu WIG20 – mówi Szrajber. - Dla wyniku lokaty nie bez znaczenia mogą być też atrakcyjne wyceny polskich spółek, które powinny zachęcać kapitał długoterminowy do zwiększania zaangażowania w ich akcje. Na dzień 23 lipca br. wskaźnik cena do wartości księgowej (C/WK) dla spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 wynosił 1,1 co jest jednym z niższych wskaźników w ostatnim dziesięcioleciu – wyjaśnia ekspert mBanku. Zapisy w ramach subskrypcji Lokaty Inwestycyjnej Giełdowa Dwudziestka II przyjmowane będą do 8 sierpnia br. za pośrednictwem systemu transakcyjnego mBanku oraz mLinii. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Lokata objęta jest 100 proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Klient nie ponosi też opłaty za jej uruchomienie i zarządzanie.
Załączniki
gieldowa-dwudziestka-ii.jpg

grafika | 51,6 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.