mBank i MultiBank: Kredyty on-line także dla nowych klientów

mBank i MultiBank: Kredyty on-line także dla nowych klientów

Teraz także klienci nie posiadający rachunku w mBanku lub MultiBanku mogą uzyskać kredyt w uproszczonej procedurze on-line. W ramach nowego procesu zarówno złożenie wniosku, jak i podpisanie umowy odbywa się w pełni przez internet. Klient nie musi dostarczać do banku żadnych papierowych dokumentów, a jego tożsamość potwierdzana jest poprzez dokonanie przelew z innego banku.

- W drugim kwartale tego roku detal BRE Banku udzielił kredytów niehipotecznych na łączną kwotę 592 mln zł. Ponad 80 proc. z nich sprzedanych zostało w kanale zdalnym, dostępnym dotychczas w 100 proc. jedynie dla osób korzystających z produktów mBanku lub MultiBanku - mówi Dariusz Solski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych mBanku i MultiBanku. - Teraz bank postanowił zwiększyć swoją aktywność także na rynku zewnętrznym. Od dziś również nowi klienci mogą uzyskać kredyt lub kartę w pełni on-line (dotychczas przez internet mogli złożyć wniosek, ale reszta formalność odbywała się poprzez sieć placówek MultiBanku lub punktów naziemnych mBanku). Do końca roku kredyty udzielane w tym kanale mają stanowić około 20 proc. całej sprzedaży - dodaje.

Oferta dostępna jest w ramach trzech produktów: kredytu gotówkowego, odnawialnego oraz karty kredytowej. Aby uzyskać kredyt on-line osoba, która nie jest klientem banku powinna wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej mBanku lub MultiBanku (znajdujący się w zakładce dotyczącej danego produktu). We wniosku klient powinien wpisać między innymi kwotę kredytu jaką chciałby uzyskać (w ramach procesu on-line dla nowych klientów - maksymalnie może to być 20 tys. zł) oraz numer rachunku w innym banku, potrzebny do weryfikacji danych kredytobiorcy oraz akceptacji umowy.

- W zaproponowanym procesie potwierdzenie tożsamość klienta oraz zawarcie umowy kredytowej odbywa się poprzez dokonanie przez kredytobiorcę przelewu z innego banku, w którym posiada rachunek. Kwota jaką powinien wysłać klient to 1 zł. Jeśli dane na zleceniu zgadzają się z informacjami podanymi we wniosku, kredyt jest uruchamiany, a pieniądze nawet w ciągu 15 minut zostają przesłane na rachunek klienta - wyjaśnia Dariusz Solski.

Nowy proces, jednocześnie udostępniony został również w ramach oferty mBank Raty, pozwalającej na dokonywanie zakupów w sklepach internetowych w systemie ratalnym (szczegółowe informacje na temat oferty mBank Raty - http://www.mbank.pl/kredyty/mbank-raty/).
Załączniki
kredyt-gotowkowy.png

grafika | 16 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.