BRE Bank rozbudowuje platformę iBRE FX

BRE Bank rozbudowuje platformę iBRE FX

Powiadomienie SMS o osiągnięciu przez rynek określonego kursu waluty, możliwość zintegrowania z systemem informatycznym firmy w zakresie pobierania aktualnego kursu, zawarcia transakcji, pobrania listy transakcji, lepsza ergonomia systemu – to tylko niektóre z wprowadzanych właśnie zmian do autorskiej platformy wymiany walut iBRE FX.

- Nowa platforma iBRE FX, która jest w całości rozwiązaniem zaprojektowanym w BRE Banku, staje się coraz bardziej popularna. Korzysta z niej obecnie już ok 4 500 firm. – mówi Adam Pers, dyrektor departamentu sprzedaży rynków finansowych BRE Banku. – Zgodnie z zapowiedziami, przez cały czas rozwijamy iBRE FX, aby była jeszcze lepiej dopasowana do oczekiwań klientów. Z końcem października udostępniamy szereg nowych rozwiązań i ciekawych funkcjonalności – dodaje.

Wśród nowych rozwiązań znalazło się wprowadzanie alertów, czyli systemu powiadomień, dzięki którym klienci będą otrzymywali mailem i/lub SMS-em informacje o osiągnięciu przez rynek oczekiwanego przez nich poziomu. . – To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż przedsiębiorca nie musi przez cały czas śledzić notowań walutowych, system poinformuje go o oczekiwanym kursie, po którym klient będzie mógł zawierać transakcje – wyjaśnia Adam Pers.

Podobnie jak w przypadku alertów, możliwe będzie ustawienie i otrzymywanie powiadomień do ofert złożonych w banku. Jest to rozwiązanie komplementarne do alertów. Klient będzie miał możliwość nie tylko otrzymania informacji, że oczekiwany kurs został osiągnięty, ale zlecić bankowi automatyczny zakup/ sprzedaż waluty po tym kursie. Po realizacji transakcji po określonym kursie klient zostanie o tym poinformowany przez system. Podobnie będzie w przypadku walutowych transakcji terminowych zapadających w dacie waluty spot oraz do depozytów zapadających danego dnia.

Ciekawą i oczekiwaną przez klientów nowością jest wprowadzana funkcjonalność WebSerwis-ów, dzięki której możliwe jest zintegrowanie systemów informatycznych firmy w zakresie pobierania kursów, zawierania transakcji, pobierania listy transakcji.

Dodatkowo, na platformie iBRE FX wprowadzono możliwość zawierania transakcji poprzez składanie ofert kupna i sprzedaży walut bez konieczności podpisywania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, poprawiono wygląd RapidFX – opcji z ciągłymi, transakcyjnymi kwotowaniami on-line tak, aby kursy były jeszcze lepiej widoczne, a zawarcie transakcji łatwiejsze. Umożliwiono także Drukowanie szczegółów transakcji bezpośrednio po zawarciu lub złożeniu oferty. Poprawiono szczegółowość wykresów i dodano zakres dla 1 tygodnia i 6 miesięcy.- iBRE FX rozwija się bardzo szybko. Naszą ambicją jest stworzenie najbardziej zaawansowanej i funkcjonalnej internetowej platformy wymiany walut na rynku. Kolejne nowości zaprezentujemy już niebawem – podsumowuje Adam Pers.
Załączniki
fx.jpg

grafika | 147 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.