RPP obniżyła stopy, ale to dopiero początek. Idzie recesja

RPP obniżyła stopy, ale to dopiero początek. Idzie recesja

- Kwestie reputacyjne oraz niepewność członków rady co do reakcji rynków, a w szczególności kursu złotego, na bardziej agresywne ruchy spowodowały, że RPP obniżyła stopy jedynie o 25 pb. Kolejna obniżka już w grudniu - mówi Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku

Dziś równolegle z decyzja rady zostaną opublikowane wyniki najnowszej projekcji inflacyjnej. Ścieżka projekcji zostanie obniżona względem poprzedniej wersji zarówno w przypadku PKB, jak i inflacji (powrót do celu w przyszłym roku). - Mało jednak prawdopodobne, aby rewizja projekcji okazała się „drastyczna” i znacząco wpłynęła na konsensus rynkowy - ocenia Ernest Pytlarczyk. - Naszym zdaniem realizacja ścieżeki PKB i inflacji mogą okazać się jednak jeszcze niższe niż wskazania projekcji, co oznaczałoby recesję w I połowie 2013 i osiągnięcie przez inflację  celu w I kw. 2013 - dodaje ekonomista. Będzie to oczywiście skutkować głębszym niż obecnie wyceniane poluzowaniem monetarnym (skala nawet 150 punktów bazowych). - Kolejnej obniżki stóp spodziewamy się już w grudniu - przewiduje główny ekonomista BRE Banku.
Załączniki
gielda (5).jpg

grafika | 29,2 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.