Bydgoszcz z nowoczesną kartą miejską od BRE i mBanku

Bydgoszcz z nowoczesną kartą miejską od BRE i mBanku

BRE Bank i będący jego częścią mBank zaoferują karty płatnicze, pełniące rolę Bydgoskiej Karty Miejskiej. Sprawdzą się one m.in. jako bilet miesięczny, honorowany w środkach komunikacji publicznej, ale również jako elektroniczny portfel. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mieć do wyboru kartę przedpłaconą, której wyrobienie nie wymaga podpisywania umowy z bankiem, oraz kartę debetową, połączoną z rachunkiem osobistym w mBanku.

Karta miejska, będąca jednocześnie kartą płatniczą, dla mieszkańców Bydgoszczy będzie dostępna już od 15 listopada br. W ramach współpracy z miastem, BRE Bank przygotował dwa rodzaje kart: przedpłaconą (prepaid), której otrzymanie nie wymaga podpisania umowy z bankiem, oraz debetową, powiązaną z rachunkiem osobistym eKonto lub izzyKONTO w mBanku. Obie karty opatrzone zostały logotypem mBanku (detalicznej marki BRE).

- Zakodowany na karcie bilet pozwala poruszać się bydgoską komunikacją miejską. Zastosowane rozwiązanie umożliwia też rozszerzenie funkcji karty. Dla przykładu, kartą będzie można się posługiwać w miejskich instytucjach kultury lub płacąc za parking – mówi Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej BRE Banku.

- Zintegrowanie wielu funkcji w ramach bankowej karty płatniczej jest z punktu widzenia klienta rozwiązaniem bardzo wygodnym. Zamiast nosić w portfelu wiele różnych „plastików”, wystarczy jedna karta, którą nie tylko można zapłacić w sklepie czy wyciągnąć pieniądze z bankomatu, ale również posługiwać się w komunikacji publicznej – dodaje Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Produktów Podstawowych i Usług Niebankowych w mBanku.

Bydgoska Karta Miejska (prepaid MasterCard eMoney PayPass) to rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się umową z bankiem. Realizacja płatności możliwa jest po wcześniejszym zasileniu rachunku karty. W tym celu wystarczy dokonać przelewu lub przekazu pocztowego na numer rachunku znajdujący się na odwrocie karty. W każdej chwili na stronie internetowej brebank.pl/prepaid można sprawdzić, ile pieniędzy pozostało na posiadanej karcie.

Bydgoska Karta mBanku (debetowa MasterCard Debit PayPass), powiązana z bezpłatnym eKONTEM lub izzyKONTEM w mBanku, to rozwiązanie przeznaczone dla osób posiadających już rachunek w banku lub nim zainteresowanych. Dzięki połączeniu karty z kontem osobistym, klient zyskuje nieograniczony dostęp do pieniędzy zgromadzonych na swoim rachunku, jednocześnie korzystając z wygody, jaką daje dodanie do karty funkcji biletu miesięcznego.

Dodatkowo, posiadacz Bydgoskiej Karty mBanku może skorzystać z rabatów na zakup biletów okresowych. I tak, nowy klient mBanku zyska 88 zł premii na pierwszy bilet, a przy nabywaniu kolejnych zniżka będzie wynosić każdorazowo 5 proc. Z kolei mieszkańcy Bydgoszczy, będący już klientami banku, na zakup pierwszego biletu okresowego otrzymają 10 zł premii, a przy zakupie kolejnych przysługiwać im będzie każdorazowo 5-proc. rabat.

Kartami BRE i mBanku można płacić w sklepach i punktach handlowo-usługowych w Polsce i na świecie oraz w internecie, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Karty umożliwiają również dokonywanie wygodnych transakcji zbliżeniowych w technologii PayPass (do 50 zł bez konieczności podawania kodu PIN, powyżej tej kwoty z potwierdzeniem transakcji PIN-em).

Karty można nabyć on-line: na stronach bydgoskakartamiejska.com.pl lub mbank.pl/bydgoszcz oraz w Centrach Obsługi Klienta Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (karty prepaid), telefonicznie za pośrednictwem mLinii mBanku (debetowe). Karty BRE i mBanku wydawane są także osobom poniżej 18 roku życia.– Umowa z ZDMiKP jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu życie Bydgoszczan stanie się prostsze. BRE Bank ma doświadczenie we wprowadzaniu tego typu projektów. Od 2011 r. z karty miejskiej, wyposażonej w funkcję płatniczą, mogą korzystać mieszkańcy Krakowa. Jeszcze w listopadzie dołączą do nich Bydgoszczanie, a w 2013 r. mieszkańcy 21 miast i gmin z regionu Górnego Śląska (dzięki projektowi Śląskiej Karty Usług Publicznych) – podsumowuje Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Banku.

BRE Bank jest trzecim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów. Obsługuje ponad 4 mln klientów. Pod marką BRE oferuje rozwiązania dla największych firm polskich i międzynarodowych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP oraz  jednostek sektora publicznego. Częścią BRE jest mBank – pierwszy i największy bank internetowy w Polsce. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej, jest również blisko związana z kategorią bankowości mobilnej. mBank oferuje rozwiązania dla klientów detalicznych i mikrofirm. BRE Bank notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Załączniki
karta-miejska-byd-onepager-141112-final.ppt

ppt | 3,08 MB

PobierzPobierz
prepaid-mpk-bydgoszcz-awers.jpg

grafika | 475 KB

PobierzPobierz
mbank-debetowa-mpk-bydgoszcz-awers.jpg

grafika | 237 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.