Polfactor zmienia nazwę na BRE Faktoring
Copy

Kopiuj tekst

Polfactor zmienia nazwę na BRE Faktoring

Polfactor, czołowy przedstawiciel branży faktoringowej w Polsce, wchodzący w skład Grupy BRE Banku, zmienia nazwę na BRE Faktoring. Rebranding jest elementem szerszej strategii ujednolicania nazewnictwa i standardów graficznych spółek działających w ramach Grupy. BRE Faktoring będzie kontynuował misję Polfactora, czyli wspieranie rozwoju klientów poprzez dostarczanie skutecznych rozwiązań finansowych.

Zmiana nazwy spowoduje zwiększenie świadomości klientów BRE dotyczącej przynależności poszczególnych spółek do Grupy, ułatwi również koordynację i synergię wszelki działań promocyjnych.- Naszą ambicją jest wypracowanie jeszcze lepszej pozycji na rynku, a zwiększona identyfikacja z całą Grupą BRE na pewno w tym pomoże – wyjaśnia Paweł Bryła, członek zarządu BRE Faktoring. – Będziemy konsekwentnie rozwijać naszą działalność, korzystając zarazem z większego wsparcia marketingowego Grupy – zaznacza.Spółka Polfactor została utworzona przez BRE Bank oraz Intermarket Bank w 1995 roku. Jest więc jednym z pionierów polskiej branży faktoringu. Od prawie 17 lat firma konsekwentnie buduje pozycję rynkową oferując usługi factoringowe, a w wśród nich profesjonalne zarządzanie należnościami, finansowanie, przejęcie ryzyka wypłacalności, prowadzenie kont rozliczeniowych odbiorców i efektywne egzekwowanie należności. Oferuje usługi faktoringu krajowego z regresem, z przejęciem ryzyka wypłacalności odbiorcy oraz faktoring eksportowy i gwarancje importowe. BRE Faktoring jest członkiem międzynarodowej sieci faktorów - Factors Chain International (FCI), która zrzesza 259 członków z 69 krajów.- W III kwartale 2011 roku osiągnęliśmy udział w rynku na poziomie 8,54 proc., co daje nam jedno z czołowych miejsc w branży faktoringowej w Polsce - mówi Dariusz Steć, członek zarządu BRE Faktoring – Po zmianach w strukturze właścicielskiej w lipcu 2012, w wyniku których jedynym naszym udziałowcem stał się BRE Bank, integracja wizualna i nazewnicza stała się dla nas naturalną konsekwencja tej zmiany. Tym bardziej, że stanowimy nierozerwalną część oferty korporacyjnej Banku  - dodaje.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.