Pierwsza w Polsce karta dla profesjonalistów

Pierwsza w Polsce karta dla profesjonalistów

"

MasterCard Professional to firmowa karta kredytowa. Podczas jej wydawania bank bierze pod uwagę wszystkie źródła dochodu klienta, nie tylko związane z jego działalnością gospodarczą. To unikatowe rozwiązanie na rynku. Dzięki niemu profesjonaliści mogą uzyskać znacznie wyższy limit kredytowy.

Według Europejskiego Badania Przedsiębiorstw, co piąta firma współpracuje z co najmniej jednym pracownikiem niezależnym, prowadzącym własną działalność gospodarczą. Z danych GUS natomiast wynika, że w Polsce mikrofirm, których właściciele wykonują wolne zawody jest około 150 tys. (w wyliczeniu uwzględnione zostały firmy działające w obszarze finansów, prawa, medycyny, urbanistyki i tłumaczeń).

- Oznacza to, że mikrofirmy działające w obszarze wolnych zawodów stanowią niemal 10 proc. wszystkich firm z sektora MSP. Udział ten jest zbliżony do wyniku osiąganego przez mikro i małe przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją oraz budownictwem – mówi Mariusz Paliga, zastępca dyrektora Departamentu Produktów Kredytowych ds. Kredytów dla Firm. - W MultiBanku procent ten jest jeszcze wyższy. Firmy, których właściciele wykonują wolne zawody stanowią blisko 17 proc. wszystkich przedsiębiorstw obsługiwanych w banku. Zazwyczaj są to klienci posiadający stabilną sytuację finansową oraz terminowo obsługujący swoje zobowiązania w banku - dodaje Paliga.

Jedyna taka karta na rynku

Karta kredytowa MasterCard Professional będzie pierwszą na rynku kartą przeznaczoną specjalnie dla przedstawicieli wolnych zawodów. Dodatkowo podczas jej wydawania bank uwzględnia wszystkie dochody klienta. To kolejny wyróżnik tego produktu.

- Nasza karta powstała specjalnie z myślą o przedsiębiorcach pracujących w wolnych zawodach, którzy cenią swoją indywidualność, niezależność i nie lubią zbędnych formalności. Co szczególnie istotne, proces kredytowy uwzględniać będzie wszystkie źródła dochodu takiego mikro przedsiębiorcy – komentuje Michał Skowronek, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

- Przedstawiciele wolnych zawodów, prowadzący własną działalność gospodarczą to często osoby, dla których finanse firmowe i indywidualne to jedno. Dotychczas banki badając ich zdolność kredytową uwzględniały tylko zysk z działalności firmy. Teraz, dzięki konstrukcji karty, pod uwagę wzięte zostaną wszystkie źródła dochodu klienta. W praktyce może to znacząco zwiększyć jego zdolność kredytową oraz dostępny limit na karcie, który w przypadku MasterCard Professional może wynieść nawet 100 tys. zł – dodaje Mariusz Paliga.

Z karty MasterCard Professional mogą korzystać posiadacze rachunków firmowych w MultiBanku, których działalność gospodarcza zarejestrowana jest z PKD (Polska Klasyfikacja Działalności) kwalifikującym do grup zawodowych uznawanych za zawody wolne tj. architekci, prawnicy, lekarze, tłumacze przysięgli, rzeczoznawcy majątkowi oraz księgowi czy doradcy finansowi.

- Co ciekawe karta dostępna jest również dla firm dopiero rozpoczynających swoją działalności i przyznawana od pierwszego dnia ich funkcjonowania – mówi Paliga.

Ponadto karta oferowana będzie również w ramach limitów gwarantowanych wystawianych przez bank jego aktywnym klientom. Oznacza to, że firmy posiadające pozytywną relację z MultiBankiem dostaną propozycje skorzystania z karty Professional z obliczonym już limitem. Dzięki temu,  proces wnioskowania o kartę zostanie skrócony do minimum, między innymi nie będzie on wymagał przedstawienia dokumentów dochodowych.

Informacje dodatkowe:
Parametry karty kredytowej MasterCard Professional:
- Oprocentowanie w skali roku: 15,90 proc.,
- opłata za wydanie: 120 zł (opłata za wydanie karty jest zwracana jeśli w ciągu pierwszych trzech miesięcy od daty wydania karty, klient dokona min. 3 transakcje bezgotówkowe),
- opłata roczna za użytkowanie: 120 zł (opłata jest zwracana, jeżeli średnia miesięczna wartość lub ilość transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 m-cy wyniesie min.  2 tys. zł lub 10),
- maksymalny limit: 100 tys. zł,
- grace period: 54 dni,
- możliwość dokonywania przelewów z karty na dowolny rachunek bankowy,
- waluta rozliczeniowa dla transakcji walutowych: EUR,
- funkcjonalność płatności zbliżeniowych PayPass,
- dodatkowo: program rabatowy MultiBanku, ubezpieczenia MultiKomfort (między innymi polisa OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie na wypadek utraty gotówki pobranej z bankomatu, Home Assistance oraz Infolinia Prawna), bezpłatny Pakiet Concierge.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.