Konkurs Parkiet Futures 2011 wyłoni najskuteczniejszych inwestorów

Konkurs Parkiet Futures 2011 wyłoni najskuteczniejszych inwestorów

"

Ruszyły zapisy do czwartej edycji konkursu „Parkiet Futures”, organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet oraz Dom Inwestycyjny BRE Banku SA . Rejestracja uczestników potrwa do 9 listopada, rywalizacja rozpocznie się 17 października. Zawodnicy, inwestując realne pieniądze, mają szansę codziennie wygrywać atrakcyjne nagrody. Zdobywca najlepszego wyniku zostanie nagrodzony samochodem. Tym razem nagrodą główną jest Peugeot 308.

- Kontrakty terminowe, na których opiera się konkurs Parkiet Futures, dają możliwość inwestowania osobom, które znają rynek i kierujące nim mechanizmy – podkreśla Jarosław Kowalczuk, prezes DI BRE Banku. – inwestycje w futures wymagają wiedzy i umiejętności oceniania, jak dane z globalnej gospodarki wpływają na zachowanie indeksów. Pozwalają także na zarabianie zarówno podczas wzrostów, jak i spadków – dodaje.

Kontrakty terminowe to instrumenty finansowe, będące rodzajem umowy, zawartej pomiędzy kupującym (sprzedającym) a giełdą, w której sprzedający zobowiązuje się sprzedać określony instrument bazowy za ściśle określoną cenę w ściśle określonym terminie. Features, bo także pod taką nazwą występują kontrakty terminowe, koncentrują się na takich instrumentach jak na przykład waluty, indeksy, akcje, stopy procentowe.

W czasie trwania konkursu zawodnicy będą rywalizować o uzyskanie najwyższej stopy zwrotu z inwestycji w kontrakty terminowe na WIG20. Zwycięzcą zostanie inwestor, który zajmie pierwsze miejsce w Rankingu Głównym, dzięki najwyższemu dziennemu procentowemu przyrostowi wartości swoich aktywów na rachunku konkursowym. Miejsca drugie i trzecie w Rankingu Głównym będą nagradzane odpowiednio voucherami wycieczkowymi o wartości 12 i 10 tys. zł. Gracz, który zajmie czwartą pozycję otrzyma komputer marki Macbook o wartości 7 tys. zł, a nagrodą za zajęcie miejsca piątego będzie komputer Touchbook o wartości 5 tys. zł.

W trakcie trwania rywalizacji prowadzony będzie także Ranking Dzienny, w którym zdobywcy najlepszego wyniku dnia dostaną nagrody o wartości 2,5 tys. zł spośród produktów marki Wittchen, kart podarunkowych Media Markt oraz zegarków.

Konkurs wystartuje 17 października i potrwa do 10 listopada. Może wziąć w nim udział każda osoba fizyczna, w pełni zdolna do czynności prawnych. Chcąc przystąpić do współzawodnictwa należy złożyć formularz zgłoszeniowy (dostępny w DI BRE Banku oraz na stronach internetowych www.parkiet.com i www.dibre.com.pl), wpłacić wpisowe 39 zł oraz kwotę startową mieszczącą się w przedziale 10.000 - 100.000 zł na swój rachunek.  Wszystkie inwestycje uczestników dokonywane w ramach konkursu realizowane będą  za pośrednictwem DI BRE Banku. Nagrody zostaną wręczone w czasie konferencji „Profesjonalny Inwestor” odbywającej się w  Kołobrzegu pod koniec listopada.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.