BRE Bank wspiera projekt linii kolejowej na Lotnisko Chopina

BRE Bank wspiera projekt linii kolejowej na Lotnisko Chopina

W Warszawie pojawił się pierwszy, nowoczesny pociąg „ELF”, który będzie woził pasażerów nową linią kolejową z Centrum na Lotnisko Chopina. BRE Bank zorganizuje emisję obligacji Spółki Szybka Kolej Miejska. Środki z emisji zostaną przeznaczone na zakup trzynastu pojazdów.

BRE Bank zorganizuje, przeprowadzi i obejmie emisję obligacji Spółki Szybka Kolej Miejska przeznaczonych na sfinansowanie zakupu trzynastu nowoczesnych pociągów produkcji bydgoskiej PESY.  Łączna kwota programu emisji to 216,4 mln zł, w tym 126,4 mln zł z zapadalnością do końca 2021 roku. Projekt zakupu taboru współfinansowany jest w 50 proc. ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Po uruchomieniu komunikacji kolejowej Lotnisko Chopina - Centrum Warszawy na tzw. linii „S3” każdy z pojazdów finansowanych przy wsparciu BRE będzie mógł  przewieźć na stołeczne lotnisko do 1 000 osób jednocześnie.  –  Bardzo cieszy nas wybór SKM i wskazanie BRE jako partnera emisji. Zawsze staramy się wspierać naszych klientów z sektora publicznego w ważnych dla nich, innowacyjnych projektach inwestycyjnych poprawiających życie mieszkańców polskich miast – mówi Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Banku.Pojazd, który przybył wczoraj do stolicy to pierwszy z zakupionych w maju składów Szybkiej Kolei Miejskiej. Do czasu uruchomienia połączenia kolejowego z lotniskiem „ELF” będzie woził pasażerów linii S1, S2 i S9. Wszystkie nowe pojazdy warszawskiego SKM mają drzwi dostosowane do wysokości peronów, klimatyzację i  monitoring, który obejmie całość wnętrza wagonu. Zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i przewozów rowerów. Dojazd z centrum miasta na lotnisko zajmie po uruchomieniu linii S3 ok. 20 min.BRE Bank to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów. Kieruje ofertę do największych firm polskich i międzynarodowych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP i jednostek sektora publicznego. Obsługuje  ponad 13,5 tys. klientów korporacyjnych. Grupa BRE to także wyspecjalizowane spółki świadczące usługi komplementarne, m.in: Polfactor, BRE Leasing, BRE Ubezpieczenia, BRE Corporate Finance i Dom Inwestycyjny BRE Banku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.