Polfactor i Transfinance w całości w Grupie BRE Banku

Polfactor i Transfinance w całości w Grupie BRE Banku

Tym samym Grupa BRE skoncentruje się na działalności faktoringowej w Polsce i w Czechach, czyli na swoich głównych rynkach. – Naszym priorytetem jest taka organizacja współpracy spółek w ramach Grupy BRE, aby możliwe było uzyskiwanie jak największych efektów synergii z podstawową działalnością bankową - mówi Karin Katerbau, wiceprezes BRE Banku. – Dzięki  transakcji z Erste Group będziemy mogli skoncentrować się na dobrze nam znanych i zarazem najbardziej perspektywicznych rynkach.  Spółka Polfactor została utworzona przez BRE Bank i Intermarket Bank AG w 1995 roku i jest jednym z pionierów branży faktoringowej w Polsce. Obecnie zajmuje 5. miejsce na polskim rynku (wg danych Polskiego Związku Faktoringu za I półrocze 2011 r.) osiągając udział na poziomie 8,12%.Transfinance (spółka założona w 1991 r.) jest trzecim największym graczem na czeskim rynku faktoringowym z udziałem na poziomie 14,4% na koniec I półrocza 2011 r.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.