W internecie jastrzębski węgiel wypalił ostatniego dnia
Copy

Kopiuj tekst

W internecie jastrzębski węgiel wypalił ostatniego dnia

W ofercie publicznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) indywidualni inwestorzy korzystający z usługi maklerskiej w mBanku złożyli ok. 28 tys. zapisów. Blisko połowy z nich dokonano ostatniego dnia. W ramach kolejnej oferty publicznej Klienci mBanku złożyli ok. 28 tys. zapisów o łącznej wartości 250 mln zł. Prywatyzacja JSW cieszyła się więc zainteresowaniem porównywalnym do jednej z najgorętszych ofert prywatyzacyjnych w ostatnim czasie, czyli PZU. W ramach tej oferty złożono także ok. 30 tys. zapisów na akcje.  

Jeśli potwierdzą się przewidywania dotyczące liczby wszystkich zapisów na akcje JSW, mBank po raz kolejny uzyska blisko 20-procentowy udział w rynku.  

W tej prywatyzacji udział wzięli przede wszystkim inwestorzy, którzy mieli już wcześniej doświadczenia z ofertami publicznymi. Widać to zwłaszcza po strategii inwestycyjnej, polegającej na zleceniu zapisu ostatniego możliwego dnia. Dzięki temu inwestorzy nie zamrażają środków finansowych na okres trwania zapisów, ale mogą nimi swobodnie obracać w wybrany przez siebie sposób – mówi Zbigniew Trzeciak odpowiedzialny za usługę maklerską w mBanku.

Faktem jest, że internetowi inwestorzy są coraz bardziej świadomi podejmowanych przez siebie decyzji i wykorzystują możliwości i przewagę, jaką daje im swobodny dostęp do usługi maklerskiej – dodaje Trzeciak.

eMAKLER to usługa mBanku, dzięki której w wygodny sposób można kupować i sprzedawać akcje, obligacje i inne papiery wartościowe notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank zapewnia bezpośrednie połączenie w czasie rzeczywistym bezpłatnego eKONTA z rachunkiem inwestycyjnym, prowadzonym w Domu Inwestycyjnym BRE Banku SA, dzięki czemu na giełdzie  można inwestować bezpośrednio z rachunku.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ciągu przeszło 10. lat istnienia na rynku, otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień, w tym te najcenniejsze: m.in. tytuł „Złotego Banku 2010” w plebiscycie Bankier.pl i Pay U, przyznawany przez internautów (luty 2011 r.), tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator (grudzień 2010 r.) oraz przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010” (wrzesień 2010 r.).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.