Fitch pozytywnie ocenia wiarygodność kredytową BRE Banku

Fitch pozytywnie ocenia wiarygodność kredytową BRE Banku

Agencja Ratingowa Fitch podtrzymała dziś długoterminowy rating A dla BRE Banku oraz BRE Leasingu. To potwierdzenie wysokiej zdolności do regulowania zobowiązań. Ocena krótkoterminowa dla obu podmiotów została utrzymana na poziomie F1. Perspektywę dla ratingu długoterminowego agencja określiła jako stabilną.- Dzisiejszy raport Agencji Fitch to dla nas ważna ocena nie tylko silnej pozycji banku, ale także potwierdzenie słuszności dotychczasowej strategii. – powiedział Piotr Rutkowski, p.o. rzecznik prasowy BRE Banku. – Cieszymy się także z dobrej oceny naszej spółki leasingowej – dodał.Jak zaznacza Fitch, rating indywidualny BRE Banku wynika ze wzmocnionej pozycji banku osiągniętej w wyniku podwyższenia kapitału w 2010 roku oraz zatrzymania całego zysku za ten rok w spółce. Fitch podkreślił także w swoim raporcie, że BRE ma stabilną i zdywersyfikowaną bazę depozytową, niską koncentrację ekspozycji na ryzyko kredytowe oraz wysoką odporność na trudne warunki rynkowe, co potwierdza poziom zysku brutto banku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.