BRE Bank sprzedaje portfel zagrożonych wierzytelności

BRE Bank sprzedaje portfel zagrożonych wierzytelności

BRE Bank sprzedał za 97 miliony złotych portfel wierzytelności zagrożonych Grupie Kapitałowej Kruk. Portfel ten obejmował kredyty detaliczne o łącznej wartości nominalnej 621 mln zł.Szacunkowy, pozytywny wpływ transakcji na skonsolidowany wynik brutto Grupy BRE wyniesie 86 mln zł i zostanie zaliczony na poczet II kwartału 2011 r. Dzięki tej transakcji poprawi się również jakość portfela kredytów detalicznych BRE. Decyzja o przeprowadzeniu transakcji została podjęta na bazie wnikliwej analizy cen rynkowych dla wierzytelności o podobnych parametrach oraz szeregu ofert zakupu, które bank otrzymał od specjalistycznych firm windykacyjnych.- Przeprowadziliśmy analizę korzyści, które mogą wiązać się ze sprzedażą niektórych wierzytelności zagrożonych. Obecne otoczenie rynkowe sprzyja ogólnej poprawie jakości portfela kredytowego. Wpływa też pozytywnie na atrakcyjność przeprowadzenia takiej transakcji - mówi Cezary Stypułkowski prezes BRE Banku.Po pierwszym kwartale 2011 zysk netto Grupy BRE Banku wyniósł 229,7 mln zł i wyłączając transakcje jednorazowe, był najwyższy w historii. Tym samym bank podwoił zarobek w porównaniu z I kwartałem 2010 roku. Przychody z podstawowej działalności bankowej wzrosły rok do roku o 26 proc. do 714 milionów. Na koniec marca Grupa BRE wypracowała 831,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 21 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.Pion bankowości korporacyjnej i rynków finansowych wypracował w I kwartale br. 128,2 mln zł zysku brutto, co oznacza 159 proc. wzrost w relacji do I kwartału poprzedniego roku. Po pierwszym kwartale, bankowość detaliczna BRE Banku wypracowała ponad połowę dochodu Grupy. Segment osiągnął zysk brutto na poziomie 186,3 mln zł, o ponad 70 proc. więcej niż w I kwartale 2010 r.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.