BRE Bank rozbudowuje sieć oddziałów korporacyjnych

BRE Bank rozbudowuje sieć oddziałów korporacyjnych

Toruń, Nowy Sącz, Koszalin, Wałbrzych i Warszawa – to lokalizacje nowych oddziałów korporacyjnych otwieranych przez BRE Bank. Sieć takich oddziałów zwiększa się tym samym w BRE o 20 proc. Bank chce być jeszcze bliżej lokalnego biznesu.- W ramach strategii rozwoju sieci zidentyfikowaliśmy pięć lokalizacji, w których powinniśmy być obecni – mówi Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku. - Sprawdzaliśmy, ile firm jest w poszczególnych powiatach. Badanie wykazało, że w kraju działa ponad 75 tys. firm, znajdujących się w polu zainteresowania pionu bankowości korporacyjnej BRE. Następnie wzięliśmy pod uwagę obroty firm w poszczególnych regionach. Na tej podstawie zapadła decyzja o tworzeniu oddziałów korporacyjnych w konkretnych lokalizacjach.Odziały Korporacyjne ruszyły już w Toruniu i Nowym Sączu, niebawem zostaną uruchomione w Koszalinie i Wałbrzychu. Z kolei w Warszawie powstanie już czwarta tego typu placówka. Łącznie BRE dysponować będzie 29 w pełni operacyjnymi oddziałami korporacyjnymi. – Ten biznes opiera się na relacjach, żeby je nawiązać, trzeba nie tylko mieć usługi najwyższej jakości, ale także bardzo dobrze znać specyfikę danego regionu – tłumaczy Przemysław Gdański. – Oczywiście zdobywanie udziału w rynku wymaga czasu, relacje trzeba bowiem budować sukcesywnie. To cel jaki stawiamy naszym lokalnym menadżerom. – dodaje.Oddziały w Nowym Sączu i Toruniu powstały z przekształcenia z biur korporacyjnych, które już wcześniej umożliwiły dostęp przedsiębiorcom do szerokiej oferty produktów bankowych oraz wykwalifikowanej kadry. Teraz klienci będą mogli liczyć na jeszcze więcej. Oddziały Korporacyjne będą zajmować się obsługą małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw i korporacji oraz instytucji. Klienci skorzystać w nich mogą z szerokiej oferty całej Grupy BRE Banku. Ponadto do dyspozycji pozostają komfortowo wyposażone sale rozmów, które mogą wykorzystać zarówno na spotkania z doradcą, jak i z własnymi kontrahentami. Dodatkowo Klienci mogą korzystać z dedykowanych im warsztatów i spotkań edukacyjnych organizowanych w oddziale.BRE Bank obsługuje obecnie ponad 13,5 tys. klientów korporacyjnych, najwięcej w swojej 25. letniej historii. BRE kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dużych firm, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. Niedawno BRE uhonorowano w konkursie “Best Emerging Market Banks in CEE” organizowanym przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance  i uznano najlepszym bankiem w Polsce.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.