195 tysięcy rachunków maklerskich w mBanku

195 tysięcy rachunków maklerskich w mBanku

Już 195 tys. Klientów może inwestować na giełdzie za pośrednictwem mBanku. Dzięki ich inwestycjom, bank osiągnął 19-proc. udział w puli wszystkich zapisów w ramach niedawno zakończonej oferty publicznej.Podczas najgłośniejszych debiutów giełdowych w ubiegłym i obecnym roku, rachunek maklerski w mBanku otworzyło 22,3 tys. inwestorów. Dzięki temu bank prowadzi obecnie 195 tysięcy rachunków maklerskich, dostępnych w ramach usługi eMAKLER.Akcjami Banku Gospodarki Żywnościowej, którego oferta publiczna właśnie się zakończyła, zainteresowani byli jednak przede wszystkim Klienci mBanku posiadający już wcześniej rejestr inwestycyjny oraz biorący udział w poprzednich prywatyzacjach. Łącznie, Klienci korzystający z usługi eMAKLER, złożyli 14,5 tys. zapisów na akcje BGŻ, co dało mBankowi 19-procentowy udział w puli wszystkich zapisów. Coraz więcej Klientów inwestuje w papiery wartościowe dostępne w ramach ofert publicznych. Skorzystanie z okazji prywatyzacyjnych to dobry początek nauki inwestowania, ponieważ w większości wypadków są to oferty obarczone niższym ryzykiem - mówi Zbigniew Trzeciak, makler odpowiedzialny za usługę maklerską w mBanku.eMAKLER to usługa mBanku, dzięki której w wygodny sposób można kupować i sprzedawać akcje, obligacje i inne papiery wartościowe notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank zapewnia bezpośrednie połączenie w czasie rzeczywistym bezpłatnego eKONTA z rachunkiem inwestycyjnym, prowadzonym w Domu Inwestycyjnym BRE Banku SA, dzięki czemu na giełdzie  można inwestować bezpośrednio z rachunku.mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ciągu przeszło 10. lat istnienia na rynku, otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień, w tym te najcenniejsze: m.in. tytuł „Złotego Banku 2010” w plebiscycie Bankier.pl i Pay U, przyznawany przez internautów (luty 2011 r.), tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator (grudzień 2010 r.) oraz przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010” (wrzesień 2010 r.).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.