Nadrenia Północna-Westfalia zachęca polskie firmy do inwestycji

Nadrenia Północna-Westfalia zachęca polskie firmy do inwestycji

W 2010 roku Polska wyeksportowała do Nadrenii Północnej-Westwalii towary o wartości 7 mld euro, a nasz import z tego landu miał wartość 6,9 mld euro. To o ponad 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Polscy przedsiębiorcy preferują właśnie ten kraj związkowy jako miejsce do prowadzenia działalności na terenie Niemiec. Aby jeszcze skuteczniej przyciągać polskie inwestycje, Warszawę odwiedziła wczoraj oficjalna delegacja rządu Nadrenii.Delegacji Nadrenii Północnej-Westfalii przewodniczył dr Günther Horzetzky – Sekretarz Stanu w regionalnym Ministerstwie Gospodarki, Energetyki, Budownictwa, Mieszkalnictwa oraz Transportu. Minister Horzetzky spotkał się w Warszawie m.in. z Wiceministrem Gospodarki Rafałem Baniakiem oraz z Ambasadorem RFN w Polsce. Delegacja odwiedziła wcześniej Katowice, gdzie przyjęta została przez Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza. Program delegacji objął również wizytę w głównej siedzibie BRE Banku.Commerzbank, strategiczny akcjonariusz BRE Banku od lat blisko współpracuje z regionem Nadrenii Północnej-Westfalii, jednym z kluczowych ośrodków gospodarki Niemiec. BRE Bank to jeden z głównych partnerów przyjazdu niemieckiej delegacji.- Niemcy są najważniejszym partnerem handlowym naszego kraju. Dlatego tym bardziej cieszy nas, że władze Nadrenii Północnej-Westfalii, landu tak istotnego dla polskich przedsiębiorców chcą intensyfikacji stosunków gospodarczych. Z pewnością zaowocuje to wymiernymi korzyściami dla obu stron w najbliższej przyszłości – powiedział Cezary Stypułkowski.Spośród funkcjonujących w Niemczech ponad 600 przedsiębiorstw z udziałem polskiego kapitału, prawie 200 ma swoją siedzibę landzie Nadrenia Północna-Westwalia. To znacznie więcej, niż w którymkolwiek z pozostałych krajów związkowych. Wśród nich są tak znaczące firmy jak: Amica, grupa Sanplast, Fasing, grupa FLT, Möbelver­trieb Forte i Tele-Fonika Kable Central Europe. Tym samym Nadrenia Północna-Westfalia jest regionem skupiającym najwięcej inwestycji polskich firm w Niemczech.Wartość polsko-niemieckiej wymiany handlowej wyniosła w 2010 r. 13,9 mld. euro, czyli tyle samo ile wynoszą obroty między Nadrenią Północną-Westfalią i USA. Wysokości eksportu i importu są przy tym na podobnym poziomie: Nadrenia Północna-Westfalia wyeksportowała do Polski towary o wartości ok. 6,9 mld. euro – o 21% więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Wartość importu z Polski wzrosła o 29,6% do poziomu niemal 7 mld. euro.Trwa wlasnie rok wspolnej współpracy Nadrenii Północnej-Westwalii i Polski.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.