BRE obsługuje budżet miasta Słupsk
Copy

Kopiuj tekst

BRE obsługuje budżet miasta Słupsk

BRE Bank rozpoczął prowadzenie bankowej obsługi Słupska. Bank wygrał przetarg, w ramach którego prowadzić będzie rachunki bankowe, dostępne także za pośrednictwem bankowości internetowej oraz zapewni finansowanie miasta w rachunku bieżącym.- Słupsk to nasz kolejny ważny partner z sektora publicznego. Udział banku w tym segmencie rynku rośnie, bo samorządy dostrzegają, że BRE Bank oferuje nowoczesną i zaawansowaną technologicznie obsługę jednostek samorządu terytorialnego, bardzo dokładnie dopasowaną do potrzeb klienta – powiedział Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku.BRE Bank wygrał przetarg na prowadzenie bankowej obsługi Urzędu Miasta Słupsk i 74 jednostek podległych, w latach 2011-2016. Udostępnione zostaną, miedzy innymi, rachunki bankowe wraz z systemem elektronicznego zarządzania, jak również finansowanie w rachunku bieżącym. Zwycięska oferta została przygotowana przez oddział korporacyjny w Gdyni przy współpracy departamentu bankowości transakcyjnej w centrali banku.- Słupsk to jedno z dynamiczniej rozwijających się miast na Pomorzu. Cieszymy się, że zapewniając miastu pełną obsługę bankową, będziemy mogli przyczynić się do tego rozwoju - mówi Beata Prątnicka-Camacho, zastępca dyrektora oddziału korporacyjnego BRE Banku w Gdyni.Udział BRE w finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego na koniec I kwartału 2011 roku osiągnął 4,3 proc., w porównaniu z 1,2 proc. w czerwcu 2010 i 0,1 proc. na koniec 2009 roku. Oferta BRE Banku dla sektora publicznego to szeroka gama produktów, od rozwiązań z zakresu zarządzania finansami, rachunków i obsługi płatności masowych, przez produkty kredytowe stworzone na potrzeby jednostek samorządu terytorialnego, po produkty depozytowe, umożliwiające lokowanie nadwyżek finansowych i zarządzanie płynnością.***BRE Bank obsługuje obecnie ponad 13 tys. klientów korporacyjnych, najwięcej w swojej 25. letniej historii. BRE kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dużych firm, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. Bank został uhonorowany tytułem najlepszego banku w Polsce przez prestiżowy, międzynarodowy magazyn Global Finance.W I kwartale 2011 zysk netto Grupy wyniósł 229,7 mln zł i wyłączając transakcje jednorazowe, był najwyższy w historii. Tym samym bank podwoił zarobek w porównaniu z I kwartałem 2010 roku. Przychody z podstawowej działalności bankowej wzrosły rok do roku o 26 proc. do 714 milionów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.