Przelew ekspresowy w MultiBanku

Przelew ekspresowy w MultiBanku

MultiBank wprowadził do swojej oferty przelew ekspresowy, dzięki któremu pieniądze trafiają na konto odbiorcy w ciągu maksymalnie 15 minut.  

Nowa usługa dostępna jest dla wszystkich klientów banku, zarówno posiadających konta indywidualne, jak i firmowe. Dzięki niej przelewy pomiędzy MultiBankiem a innym bankiem realizowane są w ciągu kilkunastu minut, niezależnie od międzybankowych sesji księgowych.

- Większość przelewów międzybankowych realizowana jest w ciągu jednego dnia. Termin ten może okazać się zbyt długim, np. w sytuacji gdy jesteśmy właścicielem firmy a nasz kontrahent spóźnił się z uregulowaniem faktury i z tego powodu możemy nie zdążyć wykonać przelewów skarbowych czy zapłacić w terminie podwykonawcom – mówi Bartłomiej Wasiuk, naczelnik Wydziału Klientów Zamożnych w MultiBanku. – Natomiast w przypadku klientów indywidualnych wykonanie przelewu ekspresowego może okazać się bardzo pomocne, gdy zapomnimy o nadchodzącej racie kredytu czy chcemy przyspieszyć realizację zakupów przez Internet – dodaje Wasiuk.

Usługa przelewu ekspresowego oparta jest na systemie BlueCash firmy Blue Media S.A. Klienci mogą z niej skorzystać za pośrednictwem systemu transakcyjnego, dzwoniąc na multilinię oraz w placówkach banku.

Klient jednorazowo może przesłać w ten sposób 5 tys. zł. Podczas dnia może wykonać jeden taki przelew. Złożenie dyspozycji odbywa się w niemal analogiczny sposób jak przy definiowaniu zwykłych przelewów.  

- Klient wypełnia formatkę przelewu ekspresowego podając dane odbiorcy. Kolejno zaznacza, że akceptuje „Zasady realizacji przelewów ekspresowych i Regulaminu systemu BlueCash” – mówi Wasiuk. - Po wybraniu odpowiedniej opcji może też otrzymać dodatkowe potwierdzenie dyspozycji przelewu na adres e-mail – dodaje.  

Obecnie przelewy ekspresowe z MultiBanku realizowane są na rachunki prowadzone w 23 głównych bankach detalicznych w Polsce (lista banków).

Informacje dodatkowe:
Jak działa przelew ekspresowy? Nadawca przelewu ekspresowego przesyła kwotę na rachunek operacyjny podmiotu świadczącego usługę - Blue Media S.A.Po zaksięgowaniu wpłaty operator usługi przelewa wpłaconą kwotę na rachunek odbiorcy docelowego.Przelew do odbiorcy docelowego zostanie wykonany z rachunku bankowego operatora usługi zgodnego z bankiem odbiorcy. W rezultacie wykonane zostaną dwa błyskawiczne przelewy wewnątrzbankowe zamiast jednego międzybankowego - to rozwiązanie gwarantuje ominięcie bankowych sesji przychodzących i wychodzących, a co za tym idzie odbiorca otrzymuje pieniądze w ciągu kilkunastu minut.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.