Struktury: czas na złotówkę w mBanku

Struktury: czas na złotówkę w mBanku

W mBanku rozpoczęła się subskrypcja 9-miesięcznej lokaty strukturyzowanej „Czas Złotówki”, umożliwiającej osiągnięcie zysku w wysokości 8,15 proc. dzięki utrzymaniu stabilnemu umocnieniu  narodowej waluty wobec euro.

Aktywem bazowym lokaty strukturyzowanej, której subskrypcja rozpoczyna się 28 kwietnia, jest kurs polskiego złotego wobec euro ogłaszany na fixingu NBP. Strategia inwestycyjna produktu zakłada utrzymanie stabilnego wzrostu wartości polskiej waluty.

Klienci mBanku mogą wziąć udział w zapisach na produkt do 5 maja br., a minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Lokata objęta jest 100-proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Inwestujący nie ponosi opłaty za uruchomienie i zarządzanie lokatą.

Lokata „Czas Złotówki” to produkt 9-miesięczny (zakończy się 3 lutego 2012 r.). Produkt umożliwia osiągnięcie zysku w wysokości nawet 8,15 proc., Wypłata odsetek będzie uzależniona od kursu złotego wobec euro, zanotowanego na dwa dni przed zakończeniem okresu inwestycji (3 lutego 2012 r.). Jeśli znajdzie się on w przedziale 3,8 zł – 4,0 zł, oprocentowanie lokaty w skali roku wyniesie nie mniej niż 7,80 proc. W przeciwnym wypadku Klient otrzyma 100 proc. zainwestowanego kapitału na koniec inwestycji.


Zaproponowaliśmy Klientom lokatę opartą o kurs narodowej waluty,, ponieważ ostatnie wydarzenia na rynku walutowym wskazują na prawdopodobne utrzymanie się kursu w ustalonym przez nas przedziale– mówi Michał Rzeźnik, odpowiedzialny za wdrożenie produktu w mBanku.
Pozytywne prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego dotyczące wzrostu PKB dla Polski, ustabilizowanie kursu dzięki podwyżce stóp procentowych oraz przewidywana aktywność Ministerstwa Finansów na rynku walutowym, związana z wymianą środków z Unii Europejskiej na złote bezpośrednio na rynku, to czynniki które mogą mieć decydujące znaczenie w ustabilizowaniu się kursu narodowej waluty –
dodaje Rzeźnik.


mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ciągu przeszło 10. lat istnienia na rynku, otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień, w tym te najcenniejsze: m.in. tytuł „Złotego Banku 2010” w plebiscycie Bankier.pl i Pay U, przyznawany przez internautów (luty 2011 r.), tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator (grudzień 2010 r.) oraz przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010” (wrzesień 2010 r.).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.