Komentarz makroekonomiczny
Copy

Kopiuj tekst

Komentarz makroekonomiczny

Decyzja RPP z konfliktem o zysk NBP w tle

Zgodnie z oczekiwaniami PRP nie zmieniła stóp procentowych na wczorajszym posiedzeniu. Stopa repo nadal wynosi 3,5%.

Również zgodnie z oczekiwaniami Rada utrzymała dotychczasowe (nieformalne) nastawienie w polityce pieniężnej (fragment o zbliżonych prawdopodobieństwach kształtowania się inflacji powyżej i poniżej celu NBP), wsparte dodatkowo fragmentem o istotnym wpływie zagranicznej polityki gospodarczej na ten element komunikacji RPP z rynkiem. W komunikacie RPP dała wyraz swym obawom co do utrzymania niepewności na rynkach światowych oraz zagrożeniom jakie niesie nadmierna ekspansja fiskalna. Bardziej optymistyczne wydają się natomiast oczekiwania RPP co do sytuacji w polskiej gospodarce; obniżenie dynamiki sprzedaży detalicznej Rada wiąże z warunkami pogodowymi.
Ernest Pytlarczyk, Marcin Mazurek
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.