Parasol ING na wiosnę w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Parasol ING na wiosnę w mBanku

Klienci mBanku, którzy chcą efektywnie i długoterminowo inwestować, mogą nabywać w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBanku jednostki uczestnictwa ING Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego.  Do dnia 28 lutego 2010 r. były one dostępne wyłącznie w placówkach ING Banku Śląskiego.

Fundusz parasolowy ING SFIO umożliwia zmianę strategii inwestycyjnej w zależności od warunków rynkowych bez konieczności ponoszenia podatku od zysków kapitałowych w trakcie trwania inwestycji.

W ramach jednego funduszu parasolowego można dowolnie zamieniać jednostki uczestnictwa poszczególnych subfunduszy wchodzących w skład funduszu parasolowego, mających różne strategie inwestycyjne (a więc obarczonych różnym poziomem ryzyka inwestycyjnego). Konwersja (czyli zamiana) jednostek uczestnictwa subfunduszy nie powoduje obowiązku podatkowego (czyli konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych), ponieważ kapitał cały czas pozostaje w ramach jednego funduszu parasolowego. Podatek płacony jest dopiero przy całkowitym zakończeniu inwestycji, czyli dokonaniu zlecenia odkupienia jednostek uczestnictwa.

W ramach ING SFIO Klienci mogą wybierać następujące subfundusze:

ING Subfundusz Globalny Spółek Dywidendowych (L),

ING Subfundusz Spółek Dywidendowych USA (L),

ING Subfundusz Europejski Spółek Dywidendowych (L),

ING Subfundusz Sektora Energii (L),

ING Subfundusz Sektora Użyteczności Publicznej (L),

ING Subfundusz Sektora Żywnościowego (L),

ING Subfundusz Sektora Biotechnologii (L),

ING Subfundusz Sektora Farmacji i Usług Medycznych (L),

ING Subfundusz Japonia (L),

ING Subfundusz Nowej Azji (L),

ING Subfundusz Rynków Wschodzących (L),

ING Subfundusz Ameryki Łacińskiej (L),

ING Subfundusz Papierów Dłużnych Rynków Wschodzących (L),

ING Subfundusz Globalny Długu Korporacyjnego (L).

Inwestowanie w fundusz parasolowy ING SFIO w ramach Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku jest proste i dostępne dla wszystkich, a dodatkowo od Klientów nie pobieramy opłat za zakup jednostek uczestnictwa - podkreśla Monika Chwiedziewicz, menedżer ds. produktów inwestycyjnych mBanku. Minimalna kwota pierwszego nabycia jednostek uczestnictwa subfunduszy w ramach ING SFIO wynosi 200 zł. Dla każdego kolejnego nabycia jednostek kwota ta wynosi 50 zł.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Od ponad dziewięciu lat zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. mBank proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego - mBank mobile. Z oferty mBanku korzysta już ponad 2,2 mln Klientów. Ich przedstawiciele, regularnie wybierani do mRady, wraz z użytkownikami forum mBanku i bloga, tworzą mSpołeczność, pomagającą bankowi w doskonaleniu oferty.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.