BRE najlepiej zarządzanym polskim bankiem
Copy

Kopiuj tekst

BRE najlepiej zarządzanym polskim bankiem

BRE Bank ponownie zdobył najwyższe noty w prestiżowym badaniu redakcji Euromoney Magazine. Tym razem wyróżniony został zarząd BRE Banku i to aż w dwóch kategoriach: jako najlepiej zarządzana instytucja oraz najbardziej dostępna kadra zarządzająca.

To już piąta edycja rankingu, jaki redakcja Euromoney Magazyn corocznie przeprowadza wśród spółek działających na rynkach wschodzących. Do udziału w badaniu organizatorzy tradycyjnie już zapraszają analityków giełdowych oraz przedstawicieli firm badawczych, działających na lokalnych rynkach. Tak też było w tym roku. Pytania o najlepiej zarządzane spółki zadano ponad 100 organizacjom i ekspertom. Uczestnicy badania zostali poproszeni o nominowanie 3 spółek z każdego kraju lub sektora ze względu na mocne strony, zyskowność, potencjał wzrostu i kompetencje zarządu oraz zarobki.

Jury konkursu brało pod uwagę spółki działające w centralnej i wschodniej Europie, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęły najwyższe wyniki swojej działalności. Szczególną uwagę kapituła konkursu zwracała na:

stabilność i spójność strategii
stale podwyższającą się jakość usług
transparentność oraz jakość prezentowania wyników finansowych
najwyższe standardy ładu korporacyjnego
dostępność dla rynku, analityków i inwestorów.

BRE Bank uzyskał najwyższe noty w dwóch kategoriach, jako najlepiej zarządzana instytucja oraz dla najbardziej dostępnego zarządu. To szczególne wyróżnienie dla siedmioosobowego zarządu BRE, który dopiero od 12 miesięcy kieruje bankiem.

To wyróżnienie pokazuje, że zarząd BRE Banku potrafi skutecznie prowadzić tę instytucję nawet w trudnych, bardziej wymagających czasach
”- mówi Martin Blessing, prezes zarządu Commerzbanku, strategicznego partnera BRE. „
Nagroda jest jednocześnie potwierdzeniem wysokiej jakości wszystkich ostatnich dokonań tej instytucji, której mocne strony doceniają nie tylko klienci i partnerzy w biznesie, ale także, co cieszy i napawa mnie dumą,  zagraniczni eksperci.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że BRE jest integralna częścią Commerzbanku, z która wiążemy bardzo ambitne i długofalowe plany”- dodaje Blessing.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.