Oświadczenie mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Oświadczenie mBanku

W nawiązaniu do informacji z dnia 25 lutego br. na temat fałszywych blankietów wpłat przygotowanych przez oszustów w celu wyłudzenia środków mających trafić do Radia Maryja i Fundacji Lux Veritatis informujemy, że do mBanku nie dotarły wcześniej żadne sygnały w tej sprawie. Bank nie miał więc możliwości zweryfikowania tej informacji. Standardowo do każdej sprawy, w przypadku której istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa, podchodzimy z największą uwagą - tak stało się i w tym przypadku.

Po audycji wyemitowanej na antenie Radia Maryja w dniu 25 lutego br., w której poinformowano o sprawie, przedstawiciele Banku skontaktowali się z dyrektor finansową Fundacji Lux Veritatis (p. Lidią Kochanowicz-Mańk), aby wyjaśnić problem. Dyrektor zadeklarowała gotowość niezwłocznego przekazania do Banku wszystkich informacji na ten temat, co uczyniła późnym popołudniem. Na tej podstawie Bank podjął działania zmierzające do rozwiązania sprawy.

Numery rachunków, podawane przez oszustów w celu wyłudzenia środków na Radio Maryja i Fundację Lux Veritatis, zostały zablokowane przez Bank tego samego dnia, zaraz po przekazaniu niezbędnych informacji przez przedstawicieli Fundacji. Kolejne wpłaty nie będą więc przyjmowane.

Bank będzie współpracować z organami ścigania, jest też w kontakcie z przedstawicielami Fundacji. Jesteśmy zainteresowani szybkim wyjaśnieniem sprawy.

Warto podkreślić, że dane Klientów lub przedsiębiorców zakładających rachunki w mBanku w każdym przypadku są weryfikowane. Nie ma zatem możliwości uruchomienia rachunku lub innego produktu na podstawie nieprawdziwych danych.

Bank - zgodnie z prawem bankowym i ustawą o ochronie danych osobowych - nie może ujawniać osobom trzecim informacji o tym, kto jest właścicielem danego rachunku bankowego.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.