Fundacja mBanku przyzna pieniądze na „wakacje z matematyką” dla dzieci z Łodzi. W puli nawet 100 tys. zł.
Copy

Kopiuj tekst

Fundacja mBanku przyzna pieniądze na „wakacje z matematyką” dla dzieci z Łodzi. W puli nawet 100 tys. zł.

Fundacja mBanku ogłasza konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” dla lokalnych organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi. Można w nim uzyskać nawet 5 tys. zł na realizację wakacyjnych aktywności dla dzieci z Łodzi.  Wystarczy, że projekt będzie zachęcać do matematyki. Na ten cel Fundacja przeznacza nawet 100 tys. zł.

Konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” ma na celu zapewnienie dzieciom z Łodzi atrakcyjnych form spędzania wakacji w mieście pod znakiem matematyki. Ubiegające się o granty projekty muszą upowszechniać matematykę i pokazywać jej przydatność w codziennym życiu. Jest to pierwszy program grantowy mFundacji skoncentrowany na wsparcie wakacyjnych aktywności dla dzieci.W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne (nauczycieli czy uczniów lub rodziców) i biblioteki publiczne. Wystarczy swój pomysł na zabawę dla dzieci (uczniowie szkół podstawowych w podziale na klasy 1-3 i 4-6 oraz gimnazjów) przedstawić we wniosku dostępnym na stronie www.mFundacja.pl i przesłać mailowo w terminie do 15 czerwca br.

Szczególnie cenione będą wnioski, które zaangażują dzieci w spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i jednocześnie będą uwzględniać elementy zabawy matematyką. Najciekawsze propozycje otrzymają granty w wysokości do 5 tys. zł. Fundacja przeznacza na ten cel nawet 100 tys. zł.

Przykładowe typy projektów, jakie mogą liczyć na dofinansowanie to m.in. matematyczna gra uliczna, w której uczestnicy, aby przejść do kolejnego etapu powinni rozwiązać zagadki matematyczne i zadania; filmiki o tematyce matematycznej, zdjęcia ukazujące zjawiska matematyczne w przyrodzie i w mieście,  gry ruchowe z zadaniami  czy opracowanie  półkolonii dla dzieci, ukazujących matematykę w interesujący sposób.

Honorowy patronat nad konkursem grantowym „Wakacje z matematyką” objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska. W komisji konkursowej weźmie udział przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Organizatorem konkursu „Wakacje z matematyką” i fundatorem grantów jest Fundacja mBanku, której misją jest wspieranie programów służących podnoszeniu poziomu edukacji i jakości życia społeczeństwa.Fundacja skupia się na promowaniu edukacji matematycznej wśród dzieci i młodzieży oraz aktywizacji nauczycieli i społeczników, by za ich pośrednictwem pokazać dzieciom, że matematyka jest nauką naprawdę ciekawą i wszechobecną w naszym otoczeniu. Czyni to m.in. przez program grantowy mPotęga, dotacje dla organizacji pozarządowych oraz stypendiów dla uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce.

- Do tej pory mFundacja koncentrowała się na wsparciu inicjatyw z zakresu edukacji matematycznej mających dłuższy horyzont czasowy i odbywających się w trakcie roku szkolnego. Tylko w ubiegłym roku w programie grantowym mPotęga przyznaliśmy 61 wnioskom granty na łączną kwotę ponad 350 tys. zł. Z Łodzi i województwa łódzkiego regularnie wpływa do nas wiele wniosków, uznaliśmy więc, że to region z dużym potencjałem społecznym. Dlatego pilotaż konkursu „Wakacje z matematyką” postanowiliśmy zorganizować właśnie w Łodzi – tłumaczy Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu mFundacji.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wniosek dostępne są na stronie: www.mFundacja.pl
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.