Działania mFundacji na rzecz edukacji matematycznej docenione przez Politechnikę Warszawską
Copy

Kopiuj tekst

Działania mFundacji na rzecz edukacji matematycznej docenione przez Politechnikę Warszawską

Politechnika Warszawska przyznała mFundacji brązowy medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Uczelnia doceniła działania fundacji mBanku wspierające edukację i promocję matematyki.

Według najnowszego rankingu Perspektyw, Politechnika Warszawska to najlepsza uczelnia techniczna i czwarta uczelnia akademicka w Polsce. Przez cały 2015 rok trwają obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Wśród inicjatyw jubileuszowych zaplanowano między innymi przyznanie medali za wyjątkowe zasługi dla osób i instytucji, które wybitnie przyczyniły się do rozwoju uczelni. Decyzją Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jana Szmidta, na wniosek Rady Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych takie wyróżnienie otrzymała mFundacja.Politechnika Warszawska doceniła szczególne zaangażowanie mFundacji w działania na rzecz popularyzacji matematyki realizowane przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. W tym roku, w ramach statutowych działań, mFundacja dofinansowała dwie edycje Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich, w których na zwycięzców czekały gwarantowane miejsca na kierunku Informatyka oraz na kierunku Matematyka.We wrześniu br. Fundacja wsparła natomiast Dzień Popularyzacji Matematyki. Dzięki inicjatywie wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach, a także obejrzeć wystawy i filmy poświęcone matematyce. Wydarzenie adresowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.Wyróżnienie przyznane mFundacji przez największą uczelnię techniczną w Polsce to wyjątkowy wyraz uznania dla działań wpierających edukację matematyczną. Jest ono dla nas tym bardziej ważne, że inicjatywy realizowane przez fundację mBanku nie byłby możliwe bez zaangażowania placówek edukacyjnych - komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji. Chcielibyśmy zmienić stereotypowe postrzeganie matematyki, jako nauki trudnej, skomplikowanej i niedarzonej sympatią. Politechnika Warszawska organizuje przedsięwzięcia, które idealnie wpisują się w ten cel  – dodaje.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.