I półrocze 2015 roku: mLeasing wśród liderów polskich firm leasingowych
Copy

Kopiuj tekst

I półrocze 2015 roku: mLeasing wśród liderów polskich firm leasingowych

Pierwsze półrocze 2015 roku zakończyło się dla mLeasing 26,7 proc. wzrostem wartości umów leasingowych w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku. Wartość nowych umów wyniosła 1,9 mld zł. Wynik ten stawia mLeasing na bardzo wysokim – trzecim miejscu - wśród czołowych polskich leasingodawców.

Związek Polskiego Leasingu opublikował informację na temat branży leasingu w I półroczu 2015 r. Cała branża leasingowa odnotowała 13,2 proc. wzrost wartości nowych kontraktów, zapewniając polskim przedsiębiorcom finansowanie aktywów o łącznej wartości niemal 24 mld zł.Udział mLeasing w rynku wynosi po I półroczu 7,9 proc. Wynik ten pozwolił spółce zająć trzecie miejsce w rankingu polskich firm leasingowych. W porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, spółka mLeasing zanotowała także 30 proc. wzrost zysku brutto, który wyniósł 27,7 mln złotych. Liczba podpisanych umów w ciągu roku wzrosła aż o 20,2 proc. - z 8100 do 9735 kontraktów.- Pierwsze półrocze w wykonaniu mLeasing należy uznać za bardzo udane. I kwartał 2015 roku pozwolił nam na zwiększenie udziału w rynku z poziomu 6,2 proc. do 6,6 proc., teraz zaś udało się go zwiększyć do niemal 8 proc. . O ponad 14 proc. wzrosła liczba klientów mLeasing w porównaniu do czerwca 2014. Wyraźnie szybciej niż rynek rozwijaliśmy się w segmencie pojazdów do 3,5 ton; 15.8 proc. w skali roku, podczas gdy rynek wzrósł o 9.9 proc. Bardzo pozytywnie oceniam też pierwsze półrocze w obszarze rynku nieruchomości komercyjnych, między innymi zrealizowaliśmy z Grupą Warimpex transakcję finansowania hotelu Andels w Łodzi – mówi Cezary Raczyński, wiceprezes mLeasing.- Wyniki branży za I półrocze napawają optymizmem. W ubiegłym roku Polska była jednym z europejskich liderów jeśli chodzi o roczny wzrost wartości transakcji – wszystko wskazuje na to, że w roku obecnym trend ten zostanie utrzymany . Motorem napędowym rodzimej branży w pierwszym półroczu okazały się maszyny, przede wszystkim rolnicze. To oznacza, że przedsiębiorcy inwestują, odnawiając lub rozbudowując moce produkcyjne. Udało nam się zaznaczyć swoją obecność w sektorze maszyn i urządzeń poprzez zwiększenie finansowania sprzętu informatycznego. Będziemy nadal inwestować w polepszenie relacji z dostawcami maszyn, urządzeń oraz pojazdów, a także prace nad dalszym uproszczeniem procedur dla sektora MSP – podsumowuje Mieczysław Woźniak, prezes mLeasing.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.