Pierwszy złoty Partner BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Pierwszy złoty Partner BRE Banku

BPSC to pierwsza firma, która uzyskała Złoty Certyfikat BRE Banku. Oznacza to, że systemy wspomagające zarządzanie klasy MRPII/ERP produkowane przez tę spółkę, są w pełni kompatybilne z iBRE - platformą bankowości internetowej BRE Banku. Złota certyfikacja to również potwierdzenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i szybkiego przepływu danych.

„Obecna rzeczywistość powoduje ewolucję potrzeb klienta. Kluczowym staje się oszczędność kosztów, automatyzacja współpracy z obsługującym Klienta bankiem, uproszczenie istniejących procesów. Proponowane przez nas rozwiązania cechuje innowacyjność i wysoki poziom jakości.  

 Stale rosnące potrzeby naszych Klientów, mobilizują nas do ciągłego udoskonalania i rozwijania platformy. Dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z kluczowymi dostawcami systemów ERP/HR/FK i przeprowadzić weryfikację procesu integracji systemów bankowości internetowej oraz systemów wewnętrznych Klientów” - mówi
Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej.

„Projekt BRE Partner nakłada na nas wielką odpowiedzialność. Przyznając certyfikat naszym dostawcom bierzemy na siebie ciężar weryfikacji i oceny jakości badanego rozwiązania. W relacjach z naszymi Klientami chcemy występować w roli doradcy-eksperta, nie tylko zleceniobiorcy. Chcemy, aby nasi Klienci mieli absolutną pewność właściwego wyboru.  Dlatego tak ważnym czynnikiem jest certyfikacja w ramach projektu BRE Partner”- dodaje Nalepa.

Certyfikaty programu BRE Partner przyznawane są producentom oprogramowania typu FK/ERP/CRM/HR i podobnych. Na mocy umowy producent oprogramowania dokonuje stosownych modyfikacji swojego produktu pod kątem jego integracji z systemami bankowości elektronicznej i internetowej BRE Banku. Certyfikaty BRE Banku to inicjatywa, która ma wspierać procesy szybkiego i automatycznego przepływu danych pomiędzy systemem bankowości elektronicznej BRE Banku, a kluczowymi na rynku systemami ERP. Program ma na celu usprawnienie i automatyzację procesów księgowych związanych z rozliczaniem zobowiązań i należności.

„Podstawową cechą tak kompleksowego rozwiązania jak system klasy MRPII/ERP jest jego ciągły rozwój. Impuls 5 ewoluuje wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów oraz zasadami prowadzenia przedsiębiorstw. Również funkcjonalności finansowo-księgowe muszą odpowiadać wymaganiom nowoczesnych systemów bankowych. Certyfikat przyznany prze BRE Bank jest kolejnym potwierdzeniem integracji naszego rozwiązania z najnowocześniejszym oprogramowaniem obsługującym transfery finansowe”
zauważa Franciszek Szweda, wiceprezes ds. Rozwoju BPSC SA.

Impuls 5 był w ubiegłym roku najczęściej wybieranym przez duże przedsiębiorstwa systemem klasy ERP w Polsce (Źródło: DiS, 2009). Z tego rozwiązania korzysta obecnie prawie 430 średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych. Zawiera m.in. aplikacje wspomagające zarządzanie kapitałem, personelem, dystrybucją transportem, produkcją, relacjami z klientami oraz obiegiem dokumentów. Zastosowanie systemu znacząco wpływa na wzrost wydajności przedsiębiorstwa i zapewnia pełny dostęp do aktualnej informacji na temat wszystkich procesów zachodzących w firmie.

Certyfikacja systemów ERP/FK/HR zapewnia:
-możliwość bezpośredniego a równocześnie bezpiecznego połączenia w/w systemów z systemem Bankowości elektronicznej i internetowej BRE Banku
-pełną automatyzację procesów płatniczych i księgowych
-sprawdzone działanie interfejsów potwierdzone przez BRE Bank odpowiednim certyfikatem
-aktualizację oprogramowania w systemach Klientów jak również w systemach bankowości internetowej BRE Banku
-krótki czas implementacji systemu

W zależności od zakresu modyfikacji systemów klasy FK/ERP/CRM/HR BRE Bank przyznaje:

Certyfikat BRE Partner GOLD – dla systemów, które umożliwiają generowanie zleceń płatniczych w celu ich importu do systemów bankowości elektronicznej BRE Banku oraz import  informacji zwrotnych zawierających zaksięgowane transakcje na rachunkach bankowych w formacie wyciągów MT940.

Certyfikat BRE Partner SILVER – dla systemów, które umożliwiają generowanie zleceń płatniczych w celu ich importu do systemów bankowości elektronicznej BRE Banku.

BPSC SA od 21 lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Sztandarowym produktem firmy jest zintegrowany pakiet klasy MRPII/ERP Impuls 5. System należy w tej chwili do ścisłej czołówki oferowanych na rynku rozwiązań tej klasy. Dzięki swojej kompleksowości i elastyczności wykorzystywany jest przez ponad 420 średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Firma zatrudnia ponad 200 osób - najwyższej klasy specjalistów w doskonały sposób łączących wiedzę na temat nowych technologii ze znajomością potrzeb współczesnych przedsiębiorstw.

W 2007 roku BPSC rozpoczęła budowanie grupy kapitałowej. Tworzą ją obecnie spółki: Proximus, zajmująca się sprzedażą oprogramowania towarzyszącego ERP w sektorze przemysłu, energetyki i przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz ITalents specjalizująca się w leasingu pracowników branży teleinformatycznej.

BPSC jest laureatem prestiżowych konkursów: Lider Polskiego Biznesu, Lider Rynku oraz Euro Leader. Zostało wyróżnione także Cezarem i Diamentem Śląskiego Biznesu. Według rankingu firmy audytorskiej Deloitte w latach 2003 - 2005 spółka należała do grona 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej (Technology FAST 50). W 2005 roku znalazła się także w grupie 500 najdynamiczniejszych spółek technologicznych z całej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Technology Fast 500). Od 2005 roku posiada tytuł Gazeli Biznesu. W 2006 roku system Impuls 5 zajął pierwsze miejsce w konkursie Produkt Roku. Rok później BPSC otrzymała nagrodę Złoty Bit – IT w Budownictwie. W 2008 oraz 2009 roku miesięcznik „MSI” dwukrotnie przyznał spółce tytuł Najlepszego Dostawcy dla Przemysłu w kategorii Polski System MRPII/ERP. W ubiegłym roku BPSC otrzymało także tytuł Partnera Roku Oracle.

Wśród klientów BPSC są m.in. Enion SA, Morliny - Grupa Animex, Kler, Sokpol, OSM Piątnica, WSP Społem Kielce, Krajowa Spółka Cukrowa, BIG – STAR, Stalexport-Transroute Autostrada, FPiN Wapienica, Grupa Kapitałowa GLINIK.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.