Udany rok 2014 i plany rozwoju segmentu MSP w mLeasingu
Copy

Kopiuj tekst

Udany rok 2014 i plany rozwoju segmentu MSP w mLeasingu

Rok 2014 zakończył się dla należącego do grupy mBanku mLeasingu wzrostem liczby klientów, ponadprzeciętnymi wynikami sprzedaży, a co za tym idzie umocnieniem pozycji rynkowej. W roku 2015 mLeasing skupi uwagę na segmencie detalicznym.

W minionym roku liczba klientów mLeasingu wzrosła o 1550, a nowa sprzedaż wyniosła 3 157 mln zł. W 2014 roku mLeasing odnotował 29 proc. wzrost finansowania, w porównaniu z 21 proc. wzrostem całego rynku. Szczególnie dynamicznie na tle rynku rósł w mLeasing leasing ruchomości, w tym maszyn – odpowiednio o 39 proc.  i 59 proc.Tym samym miniony rok przyniósł umocnienie pozycji rynkowej. W segmencie leasingu ruchomości mLeasing zajął 3. pozycję, natomiast na rynku CFM 6. miejsce, z 7,4 proc. udziału w rynku. Ponadto mLeasing utrzymał pozycję lidera w segmencie leasingu nieruchomości, z udziałem w rynku przekraczającym 22 proc.

- mLeasing doskonale wykorzystał rok 2014, rosnąc dynamicznie w różnych obszarach, zwiększając zarówno liczbę klientów jak i poziom finansowania. Natomiast w 2015 roku strategiczny będzie rozwój w segmencie detalicznym, we współpracy z siecią oddziałów mBanku – mówi Mieczysław Woźniak, prezes mLeasingu.

W 2015 r. mLeasing stawia na dalszy rozwój w obszarze rozwiązań dla przedsiębiorstw z segmentu małych i średnich firm. Istotnym elementem tej strategii wzrostu jest ścisła współpraca z dostawcami maszyn i urządzeń oraz pojazdów, a także koncentracja na usprawnianiu systemu obsługi sprzedażowej oraz posprzedażowej.

- W segmencie detalicznym ważną częścią naszej oferty są rozwiązania dla przedstawicieli wolnych zawodów, szczególnie leasing sprzętu medycznego dla lekarzy. Wierzymy, że mniejsze podmioty gospodarcze chętnie korzystać będą także z programów rozwojowych realizowanych przez mBank wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym – dodaje Cezary Raczyński, wiceprezes mLeasingu.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.