mBank: przeniesienie części kredytów hipotecznych do mBanku Hipotecznego
Copy

Kopiuj tekst

mBank: przeniesienie części kredytów hipotecznych do mBanku Hipotecznego

W ramach realizacji projektu emisji listów zastawnych, mBank przeniósł część posiadanego portfela kredytów do mBanku Hipotecznego. Działanie to wiąże się ze zmianą wierzyciela kredytu, co jednak nie skutkuje innymi istotnymi konsekwencjami dla kredytobiorcy. Parametry cenowe kredytu oraz wszelkie czynności związane z jego obsługą pozostają bez zmian.

W ramach realizowanego w Grupie mBanku projektu finansowania kredytów hipotecznych ze środków pozyskanych z emisji listów zastawnych, mBank przeniósł część udzielonych już kredytów do mBanku Hipotecznego (specjalistycznego podmiotu działającego w ramach Grupy). Konsekwencją tej decyzji jest zmiana wierzyciela kredytu z mBanku na mBank Hipoteczny.

Z punktu widzenia obsługi kredytu przez klienta, nowy wierzyciel i przeniesienie kredytu do mBanku Hipotecznego, nie oznacza żadnych zmian. Kredytobiorca wciąż może kontaktować się w tym celu z doradcami w oddziałach, na mLinii oraz korzystać z serwisów transakcyjnych mBanku. Działanie to nie wpływa również na parametry cenowe kredytu, ani sposób jego spłaty oraz nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla klienta.O przeniesieniu kredytu klienci poinformowani zostali w indywidualnej korespondencji - listownie oraz za pośrednictwem serwisu transakcyjnego mBanku. Łącznie proces obejmie blisko 1500  kredytów hipotecznych, udzielonych wcześniej przez mBank.Więcej na temat projektu listów zastawnych

Informacje dodatkowe:
Finansowanie kredytów hipotecznych poprzez emisję listów zastawnych jest jednym z popularniejszych sposobów pozyskiwanie funduszy na akcję kredytową w krajach europejskich (np. Niemcy, Dania) wpływających korzystnie na bezpieczeństwo sektora bankowego, a więc także zgromadzonych w bankach depozytów. W tym zakresie Grupa mBanku jest pionierem na polskim rynku.Współpraca mBanku z mBankiem Hipotecznym ma zapewnić nowe źródło finansowania kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. W konsekwencji oznacza to, że bank będzie mógł udzielić wparcia w nabyciu nieruchomości większej liczbie klientów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.