mFundacja: 500 tys. zł na wortal matematyczny
Copy

Kopiuj tekst

mFundacja: 500 tys. zł na wortal matematyczny

Ponad milion nowych użytkowników, pasjonatów matematyki oraz stworzenie platformy komunikacji dla nich to cele wyznaczone przez mFundację w konkursie dla istniejących już na rynku portali matematycznych. Do wygrania jest 500 tys. zł.

Ponad połowa dzieci w wieku przedszkolnym wykazuje ponadprzeciętne umiejętności matematyczne. Ale już ich starsi koledzy mają z tą nauką pewne trudności. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez organizację Eurydice, aż 20,5 proc. polskich piętnastolatków osiąga słabe wyniki z matematyki. Fundacja mBanku chce pomóc to zmienić. Jej cel to promocja nauki matematyki wśród uczniów oraz wspieranie najzdolniejszych z nich w dalszym rozwoju.

- Chcemy odczarować matematykę jako naukę nudną i mało przydatną, bo czysto teoretyczną. Jednym z naszych sposobów na dokonanie tej zmiany jest jej promocja w sieci - mówi Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji. – Stąd pomysł na konkurs dla istniejących już portali matematycznych – dodaje Iwona Ryniewicz.Efektem ma być stworzenie aktywnej społeczności, której pasją jest matematyka. Jej członkowie mają wchodzić w interakcje pomiędzy sobą i ekspertami, a jednocześnie stanowić siłę napędową pozyskiwania nowych użytkowników.  Między innymi dzięki ich zaangażowaniu, zwycięski portal ma pozyskać w ciągu 3 lat milion nowych członków.Konkurs ma formułę dwuetapową. Osoby zainteresowane wzięciem w nim udziału powinny do 15 lipca br. przesłać portfolio pokazujące prowadzony portal matematyczny, które będzie uwzględniało m.in. przedmiot i zakres działania portalu, jego grupę docelową oraz statystyki wejść na stronę, a także pomysły na dalszy jej rozwój i promocje ekspertów mających pojawiać się na platformie. Do zgłoszenia należy również dołączyć harmonogram prac oraz kosztorys. Dodatkowe informacji na temat zgłoszenia.

Portfolio należy przesłać na adres mFundacji (ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa). Na jego podstawie jury składające się z przedstawicieli mBanku oraz niezależnych ekspertów wybierze trzech finalistów, którzy zostaną zaproszeni na indywidualne spotkanie.Ogłoszenie wyników nastąpi 1 września 2014 roku. Laureat może uzyskać nawet 500 tys. zł wsparcia na rozwój portalu i sfinansowanie pomysłów, które mają mu w tym pomóc. Na ich wdrożenie będzie mieć sześć miesięcy od momentu podpisania umowy z fundacją.Więcej na temat działalności mFundacji oraz prowadzonych przez nią programów grantowych. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.