BRE Bank wśród najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank wśród najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej

BRE Bank znalazł się w prestiżowym gronie najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie przyznane zostało przez międzynarodowy, specjalistyczny magazyn Global Finance, w trzeciej edycji corocznego rankingu „Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe”.

Banki zostały starannie przebadane w oparciu o porównanie sumy aktywów oraz zestawienia długoterminowych ratingów kredytowych. Pod uwagę wzięto oceny agencji Moody’s, Standard & Poor’s oraz Fitch. Na podstawie tych kryteriów BRE Bank został sklasyfikowany jako szósty zapewniający największe bezpieczeństwo bank w naszej części kontynentu.- Przemyślana polityka zarządzania płynnością banku to dla nas priorytet. Wyniki przyjmujemy z dumą również dlatego, że kryteria zastosowane przy tworzeniu rankingu były wszechstronne, a na liście najbezpieczniejszych instytucji znalazło się tylko jedenaście banków z Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Cezary Stypułkowski, prezes BRE Banku.BRE Bank to nie tylko bank gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa swoim klientom i inwestorom, ale także jeden z najzyskowniejszych banków w Polsce. Zysk netto Grupy BRE Banku po trzech kwartałach bieżącego roku wyniósł 875,5 mln zł. Bank cieszy się także zaufaniem międzynarodowych inwestorów – we wrześniu br. przeprowadził z sukcesem pierwszą w swojej historii emisję euroobligacji denominowanych we franku szwajcarskim o wartości 200 mln CHF.  Magazyn Global Finance został założony w 1987 roku. Obecnie dociera do czytelników w 180 krajach, a jego nakład przekracza 50 000 egzemplarzy. Ranking „Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe” został opublikowany po raz trzeci, ale to wyróżnienie nie jest jedynym, które przyznaje magazyn. W tegorocznym konkursie „Best Emerging Market Banks In CEE”, BRE Bank już po raz kolejny zdobył tytuł najlepszego polskiego banku.

O BRE BANKU
BRE Bank to jeden z największych banków w Polsce. Obsługuje ponad 4,2 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. 25 listopada 2013 r. BRE Bank zmieni nazwę na mBank. Zmiany dotyczyć też będą marki MultiBank, która zostanie zastąpiona przez mBank, oraz nazw spółek zależnych działających w ramach Grupy BRE Banku (wkrótce Grupy mBanku). Marka mBank będzie wykorzystywana w całej działalności banku na wszystkich rynkach. Będzie to też nazwa banku zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców. Jej wybór podyktowany był wartością marki mBank, jej wysoką rozpoznawalnością oraz potencjałem wzrostu. mBank to najbardziej znana marka w Grupie BRE i jeden z najlepszych polskich brandów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.