BRE Bank wdrożył system przelewów ekspresowych BlueCash
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank wdrożył system przelewów ekspresowych BlueCash

BRE Bank wdrożył system płatności ekspresowych BlueCash. Dla klientów oznacza to możliwość realizowania błyskawicznych płatności do 25 banków, dla banku to szansa budowania nowych usług w oparciu o BlueCash. BRE Bank jest pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził dla klientów korporacyjnych i firm możliwość zlecania i odbierania przelewów za pośrednictwem dwóch systemów przelewów ekspresowych.

System płatności BlueCash został opracowany przez sopocką spółkę Blue Media i działa w oparciu o pierwszą w Polsce zgodę prezesa NBP na prowadzenie systemu szybkich przelewów. Pozwala on na zlecanie transakcji do ponad 20 banków. Za pośrednictwem systemów informatycznych, będących fundamentem BlueCash, przetworzono już ponad 3,2 mln płatności natychmiastowych, 95% w czasie krótszym niż 40 sekund. BRE: wdrożyliśmy BlueCash ze względu na zasięgSystem płatności BlueCash został do tej pory uruchomiony w 5 bankach, a BRE jest pierwszym bankiem w Polsce, który zdecydował się na wdrożenie drugiego systemu bezpośrednich płatności natychmiastowych.  - BRE Bank zdecydował się na uczestnictwo w Systemie płatności BlueCash mając na względzie dynamiczne zapotrzebowanie firm na rozliczenia natychmiastowe. Zależy nam na tym, aby zaoferować klientom rozliczenia w trybie natychmiastowym oraz dotrzeć do możliwe najszerszego grona banków odbierających takie płatności. Stąd oprócz przystąpienia do systemu Express Elixir zdecydowaliśmy się również na uczestnictwo w systemie BlueCash – tłumaczy Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku.Do 20 tys. zł w czasie krótszym niż 15 minutBlueCash jest dostępny dla użytkowników systemu transakcyjnego iBRE i pozwala na uznanie rachunku bankowego odbiorcy w maksymalnym czasie 15 minut od momentu autoryzacji zlecenia płatniczego w systemie iBRE – pod warunkiem równoczesnej dostępności BRE Banku oraz banku współpracującego. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 20 tys. zł. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.