eKonto przez wideo – teraz także na Androidzie

eKonto przez wideo – teraz także na Androidzie

Opublikowany

Pod koniec czerwca mBank umożliwił klientom otwarcie rachunku przez wideorozmowę. Na początku z funkcji tej mogli korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS. Teraz bank daje taką możliwość także użytkownikom Androida.

Osoby posiadające urządzenia z systemem Android mogą całkowicie zdalnie, podczas jednej wideorozmowy, otworzyć rachunek w mBanku. Wystarczy, że ściągną najnowszą wersję aplikacji mobilnej z oficjalnego sklepu, a następnie wybiorą opcję „Otwórz rachunek przez wideo”.

Podczas rozmowy klient jest proszony o zrobienie zdjęcia twarzy oraz dowodu tożsamości. Na tej podstawie system bankowy weryfikuje jego autentyczność. A dzięki wykorzystaniu technologii OCR, która służy do rozpoznawania tekstu, automatycznie wypełnia wniosek danymi. Sama umowa podpisywana jest poprzez telekod. To kończy cały proces otwarcia rachunku.

Klient nie musi iść do placówki czy czekać na kuriera, aby podpisać papierowe dokumenty. Już po chwili ma dostęp do swojego konta w aplikacji mobilnej. W trakcie wideorozmowy może też zamówić karty płatnicze. W przypadku systemu Android - również kartę wirtualną, służącą do płatności Google Pay. Karta może być aktywna niemal natychmiast po zamówieniu. Aby nią płacić nie trzeba czekać na „plastik”.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

temu

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

temu

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

temu

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.
Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

temu

Fundacja mBanku po raz trzeci nagrodzi najlepsze prace studenckie z matematyki. Zwycięzca konkursu „Krok w przyszłość” otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, powstałą na cześć wybitnego polskiego matematyka – Stefana Banacha.