Lokata strukturyzowana „Mistrzowie Parkietu” w mBanku i MultiBanku
Copy

Kopiuj tekst

Lokata strukturyzowana „Mistrzowie Parkietu” w mBanku i MultiBanku

Banki detaliczne z grupy BRE rozpoczynają zapisy na 12-miesięczną lokatę strukturyzowaną „Mistrzowie Parkietu”, której aktywem bazowym jest kontrakt terminowy na WIG20. Produkt umożliwia osiągnięcie zysku w wysokości nawet 9,5 proc. rocznie.

Aktywem bazowym produktu jest kontrakt terminowy na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia, co daje możliwość inwestowania w oparciu indeks skupiający akcje największych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przy jednoczesnym bezpieczeństwie zaangażowanego kapitału.Strategia inwestycyjna lokaty zakłada wzrost cen kontraktów terminowych w perspektywie najbliższego roku. Jeśli na koniec inwestycji wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale <2700 – 2900> punktów, oprocentowanie lokaty wyniesie 9,5 proc. Jeśli w przedziałach <2600 – 2700) lub (2900 – 3000> punktów, zysk będzie równy 4 proc. (według danych rynkowych z dnia 21.01.2013; ostateczna wysokość oprocentowania zostanie ustalona w dniu 05.02.2013 i będzie nie niższa niż 3,50% p.a.). W pozostałych wypadkach lokata zakończy się zwrotem zainwestowanego kapitału.    - Obecna sytuacja rynkowa pozwala nam sądzić, że istnieje duży potencjał wzrostu kontraktów terminowych na indeks WIG20. Spadek stóp procentowych powinien zachęcić do relokacji aktywów z depozytów bankowych na rynek akcyjny, co z kolei powinno pozytywnie wpłynąć na wartość indeksu WIG20 – tłumaczy Michał Szrajber, odpowiedzialny za produkt w mBanku i MultiBanku.  – Spodziewamy się także lepszej drugiej połowy roku i ożywienia na rynku akcji – dodaje.Zainwestowane w ramach lokaty strukturyzowanej środki objęte są pełną ochroną kapitału. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł, subskrypcja trwa do 4 lutego 2013 r.BRE Bank (którego częścią są mBank i MultiBank) to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów. Obsługuje ponad 4 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod marką BRE oferowane są usługi bankowości korporacyjnej, skierowane do największych przedsiębiorstw i firm segmentu MSP oraz jednostek sektora publicznego. Usługi bankowości detalicznej dla klientów indywidualnych i mikrofirm świadczone są z kolei pod markami mBanku i MultiBanku. mBank jest największym bankiem internetowym w kraju, niezmiennie od ponad 12 lat pozostając synonimem bankowości elektronicznej. MultiBank specjalizuje się w usługach personal banking i kieruje ofertę do osób zamożnych.
BRE Bank notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wśród dwudziestu największych spółek.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.