Przelew prosto do bankomatu z BRE Bankiem
Copy

Kopiuj tekst

Przelew prosto do bankomatu z BRE Bankiem

Przekaz pieniędzy do odbioru w bankomacie przy wykorzystaniu telefonu komórkowego – to nowa usługa, która pojawia się w systemie bankowości elektronicznej iBRE. Innowacyjne rozwiązanie przygotowane we współpracy z HalCash będzie dostępne dla klientów BRE Banku już od 20 grudnia 2012 r.

Usługa zlecenia przelewu HalCash umożliwia natychmiastowe przesłanie i wypłatę pieniędzy z bankomatu przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Klient banku definiuje w systemie bankowości elektronicznej numer telefonu osoby, której chce przekazać pieniądze, kwotę przelewu i kod PIN, zabezpieczający transakcję. Po chwili wskazany odbiorca otrzymuje wiadomość SMS z kodem referencyjnym umożliwiającym wypłatę gotówki. Znając ten kod i PIN ustanowiony dla danej operacji wybiera w bankomacie opcję „Przekaz pieniężny” lub „Wypłata bez karty” i postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie po chwili może otrzymać przeznaczoną dla niego kwotę.- Usługa HalCash to odpowiednik przekazów pieniężnych, z tym, że jest zdecydowanie wygodniejsza, bo nie wymaga wizyt w oddziałach. Z jednej strony mamy właściciela konta, który może wykonać przelew z własnego domu, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Z drugiej odbiorcę, który pobiera pieniądze błyskawicznie w dowolnym z wielu tysięcy bankomatów w całej Polsce – mówi Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku. – To bardzo wygodny sposób przekazywania środków nie tylko w nagłych wypadkach, ale również wypłaty bonusów, wynagrodzeń, zaliczek odszkodowań i wielu innych należności. To także kolejne po kartach przedpłaconych innowacyjne narzędzie marketingowe, pozwalające łatwo i szybko przekazać nagrody pieniężne osobom, które wygrały loterię lub  konkurs organizowany przez firmę – dodaje. Usługa HalCash dla klientów BRE Banku będzie dostępna w sieci ponad 4 tys. bankomatów w całej Polsce (m.in. w ramach sieci Euronet). Lista miejsc, w których można zrealizować usługę znajduje się na stronie www.halcash.pl/pl/znajdz-bankomat/wyszukiwarka.html.Wypłaty można dokonać w czasie zdefiniowanym przez nadawę (do 30 dni od momentu otrzymania SMS-a z kodem referencyjnym). Maksymalna kwota przekazu w systemie to 2 000 złotych i zawsze musi być wielokrotnością nominału 50 złotych. Przelewy HalCash będą dostępne dla wszystkich klientów korzystających z bankowości elektronicznej BRE. - Aby korzystać z nowej usługi wystarczy zalogować się do platformy iBRE i wybrać nowy rodzaj zlecenia: „Przelew HalCash” - wyjaśnia Dariusz Nalepa.HalCash jako jedyna współpracująca z bankiem firma w Polsce umożliwia natychmiastowe przesłanie i wypłatę pieniędzy z bankomatów dostępnych na terenie całego kraju. HalCash Central Eastern Europe zainaugurowała działalność w Polsce w 2010 roku. Firma jest częścią światowego systemu HalCash International, który stworzyło osiem hiszpańskich banków.  

BRE Bank (którego częścią są mBank i MultiBank) to trzeci największy bank w Polsce pod względem aktywów. Obsługuje ponad 4 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod marką BRE oferowane są usługi bankowości korporacyjnej, skierowane do największych przedsiębiorstw i firm segmentu MSP oraz jednostek sektora publicznego. Usługi bankowości detalicznej dla klientów indywidualnych i mikrofirm świadczone są z kolei pod markami mBanku i MultiBanku.

mBank jest największym bankiem internetowym w kraju, niezmiennie od ponad 12 lat pozostając synonimem bankowości elektronicznej. MultiBank specjalizuje się w usługach personal banking i kieruje ofertę do osób zamożnych.
BRE Bank notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wśród dwudziestu największych spółek.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.