Investor Gold FIZ dostępny dla klientów mBanku i MultiBanku
Copy

Kopiuj tekst

Investor Gold FIZ dostępny dla klientów mBanku i MultiBanku

Ponad 10 proc., tyle w 2011 roku wyniosła stopa zwrotu z inwestycji w złoto, to więcej o 2 p. p. niż w przypadku ropy i ponad dwa razy tyle, ile zarobili w tym czasie klienci, którzy kupili bony skarbowe. Teraz także użytkownicy mBanku i MultiBanku mogą zyskać na wzroście cen złota. W detalu BRE trwają właśnie zapisy na certyfikaty pierwszego w Polsce funduszu złota – Investor Gold FIZ.

Investor Gold FIZ powstał w 2006 roku i jako pierwszy w Polsce fundusz umożliwiał klientom inwestowanie w złoto. Od tego czasu wypracował  155,03 proc.  stopy zwrotu. W 2010 roku fundusz otrzymał nagrodę Złoty Portfel Gazety Parkiet za najlepszy wynik inwestycyjny. Obecnie jego aktywa wynoszą ponad 146 mln zł.Certyfikaty Funduszu Investor Gold FIZ od 2008 roku są notowane  na Giełdzie Papierów Wartościowych. Emitowane są one okresowo poprzez wybrane kanały dystrybucji. Obecne zapisy dostępne są jedynie dla klientów mBanku i MultiBanku oraz DI BRE.Strategia inwestycyjna produktu zakłada ekspozycję na rynek metali szlachetnych, głównie złota. Zaangażowanie w tym segmencie regulowane jest w zależności od koniunktury rynkowej i maksymalnie wynosi do 200 proc. aktywów funduszu. Investor Gold FIZ zgromadzone środki lokuje głównie za pośrednictwem instrumentów pochodnych, inwestując na giełdzie w USA, Toronto oraz Londynie. Fundusz może też zarabiać, inwestując w akcje spółek zajmujących się poszukiwaniem, rozwojem oraz eksploatacją złóż surowców szlachetnych.W mBanku i MultiBanku zapisy na certyfikaty Investor Gold FIZ potrwają do 21 grudnia br. Cena jednego papieru wynosi 2550,27 zł. Każdy klient może nabyć minimalnie jeden, a maksymalnie 400 tys. certyfikatów. Aby skorzystać z oferty, klienci mBanku i MultiBanku powinni mieć uruchomiona usługę maklerską. Jej aktywacja poprzez internet trwa obecnie jeden dzień. Klient umowę o prowadzeniu rachunku maklerskiego może bowiem podpisać potwierdzając ją kodem SMS. Klienci mBanku certyfikaty mogą nabywać w serwisie transakcyjnym banku, użytkownicy MultiBanku zapis złożą także udając się do dowolnego oddziału banku.- Jak twierdzą eksperci funduszu złoto to jeden z niewielu surowców zachowujących się obojętnie w stosunku do rynków akcji. Jego cena potrafi zatem rosnąć niezależnie od tego czy mamy do czynienia z hossą czy też bessą. Ponadto cykl hossy złota jest dłuższy niż w przypadku akcji i surowców przemysłowych. Dzięki temu, w skali roku złoto wyróżnia się stabilnymi wzrostami na tle zmienności cen akcji i surowców, a jednocześnie przynosi wyższe stopy zwrotu niż papiery skarbowe. Eksperci funduszu przewidują, że w nadchodzącym roku jego cena wzrośnie do 2400 USD/oz (obecnie ok. 1700 USD/oz) – mówi Zbigniew Trzeciak, ekspert wydziału Produktów Inwestycyjnych i Oszczędnościowych mBanku i MultiBanku.  Więcej informacji o ofercie Investor Gold FIZ (mBank, MultiBank)
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.