mBank rozwija ofertę płatności mobilnych NFC
Copy

Kopiuj tekst

mBank rozwija ofertę płatności mobilnych NFC

Największy bank wirtualny w Polsce inwestuje w technologię płatności NFC, umożliwiającą wykorzystanie smartphone’ów do płacenia za zakupy. W ramach rozwiązania oferowanego wspólnie z T-Mobile i MasterCard, karta SIM w telefonie została połączona z kartą debetową wydawaną do rachunku eKonto. Bank przygotował też specjalną ofertę dla nowych klientów.

Płatności mobilne w technologii NFC zyskują na popularności. Już w listopadzie br. będą mogli z nich skorzystać klienci mBanku, będący abonentami operatora T-Mobile. Aby za codzienne zakupy płacić zbliżeniowo, wystarczy posiadać telefon z modułem NFC i aplikacją T-Wallet od T-Mobile. W aparacie zostanie umieszczona specjalna karta SIM, na której zostanie zainstalowana karta debetowa do rachunku bieżącego w mBanku – eKonta. Karta pozwoli również realizować płatności przez internet i telefon.– Dynamiczny rozwój w zakresie innowacji jest elementem przewagi konkurencyjnej mBanku. Traktujemy go również jako wypełnienie naszego zobowiązania w stosunku do klientów, oczekujących od nas najlepszych rozwiązań. Dlatego rozwijając ofertę płatności NFC, odpowiadamy na ich oczekiwania. Już dziś nasi klienci chętnie korzystają z szybkich płatności zbliżeniowych oraz usług bankowych w telefonie. Wierzę, że ten rodzaj płatności, pozwalający zamienić telefon w portfel, przyjmie się tak, jak przyjęło się korzystanie z banku przez komórkę. Od czasu wprowadzenia tej usługi, liczba użytkowników bankowości mobilnej regularnie rośnie i dziś możemy powiedzieć, że już 400 tys. klientów loguje się do mBanku przez komórkę – mówi Cezary Kocik, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości detalicznej. – Mam nadzieję, że nasi klienci polubią płatności NFC tak jak Amerykanie, spośród których w ubiegłym roku 140 mln zapłaciło telefonem za zakupy – dodaje Cezary Kocik.mBank od lat angażuje się w rozwój nowoczesnych form płatności. W technologii zbliżeniowej wydawane są dzisiaj zarówno karty debetowe, jak i kredytowe mBanku, w tym karty w formie breloków czy mikro-kart do zegarków z funkcją zbliżeniową. mBank już w 2011 r. przeprowadził pilotaż płatności NFC dla użytkowników telefonów iPhone.Zamówienie i korzystanie z karty debetowej, powiązanej z kartą SIM sieci T-Mobile, jest bezpłatne. Także otwarcie i prowadzenie rachunku eKonto w mBanku nie wiąże się z opłatami.

Ponadto klienci, którzy zapewnią miesięczny wpływ na konto w wysokości przynajmniej 1000 zł, będą otrzymywali 10 proc. zwrotu wartości każdej transakcji wykonanej telefonem (łącznie zwrot może wynieść nawet 180 zł w ciągu 6 miesięcy).Dla nowych klientów, chcących korzystać z płatności NFC, mBank przygotował specjalną ofertę. Kupując telefon wyposażony w moduł NFC w T-Mobile oraz otwierając eKonto w mBanku, debetową kartę SIM otrzymają oni bez opłat. Dodatkowo, otwarcie konta będzie premiowane kwotą 50 zł, a po dokonaniu trzech transakcji nowym telefonem, bank przyzna następne 50 zł.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.