Elektryzująca oferta publiczna w mBanku i MultiBanku
Copy

Kopiuj tekst

Elektryzująca oferta publiczna w mBanku i MultiBanku

Klienci mBanku i MultiBanku posiadający aktywną usługę maklerską, mogą składać zapisy na akcje Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. W tym roku to pierwsza publiczna oferta spółki Skarbu Państwa. Ostatnia miała miejsce w czerwcu 2011 r.

Grupa ZE PAK to piąty wytwórca energii elektrycznej w kraju pod względem zainstalowanych mocy wytwórczych oraz ilości wytwarzanej energii elektrycznej. W skład grupy wchodzą cztery elektrownie: Elektrownia Pątnów II, Elektrownia Pątnów I, Elektrownia Konin i Elektrownia Adamów oraz dwie kopalnie węgla brunatnego: Adamów i Konin.Zgodnie z prospektem emisyjnym, każdy inwestor zainteresowany akcjami spółki ZE PAK może złożyć jeden zapis na maksymalnie 750 walorów. Oznacza to, że przy maksymalnej cenie emisyjnej wynoszącej 33 zł, może on nabyć papiery wartościowe za łączną kwotę 24,75 tys. zł.- W porównaniu z ostatnimi prywatyzacjami, jest to dużo więcej. W przypadku ofert publicznych zazwyczaj wartość pakietu akcji dostępnych dla inwestora indywidualnego sięgała ok. 10 tys. zł. Tyle też najczęściej wynosiła średnia wartość akcji zakupionych przez naszych klientów. Zwykle składają oni bowiem zlecenia na maksymalną liczbę papierów, tak było np. podczas zapisów na akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Banku Gospodarki Żywnościowej. Przewidujemy, że również tym razem będzie podobnie – mówi Daniel Matuszak, ekspert Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku i MultiBanku.Podczas prywatyzacji ZE PAK pakiet akcji przeznaczonych dla osób indywidualnych ma stanowić do 15 proc. całości oferty (czyli 3,9 mln papierów), ale w prospekcie emisyjnym przewidziano możliwość zwiększenia tej puli do 25 proc. Debiut spółki na giełdzie planowany jest na 30 października br.Aby wziąć udział w zapisach, klienci mBanku i MultiBanku posiadający aktywną usługę maklerską, powinni najpóźniej do 19 października br. (do godziny 23:59) złożyć zapis w serwisie transakcyjnym. Dyspozycje przyjmowane są także za pośrednictwem mLinii oraz multilinii, a w przypadku MultiBanku także w jego placówkach. Prowizja maklerska za zlecenia dotyczące spółki ZE PAK wynosi 0,19 proc. i jest jedną z najniższych na rynku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.