Męskie „tak” dla rabatów
Copy

Kopiuj tekst

Męskie „tak” dla rabatów

W ciągu ostatnich dwóch lat trzykrotnie wzrosło zainteresowanie klientów MultiBanku akcjami rabatowymi. Osoby korzystające z promocji to zazwyczaj… mężczyźni. Teraz mogą oni płacić mniej także za zakupy kartami debetowymi. Dotychczas zniżki przyznawane były jedynie za płatności kartami kredytowymi.

MultiBank w każdym miesiącu organizuje specjalne akcje rabatowe, podczas których oferuje swoim klientom dodatkowe zniżki u parterów współpracujących z nim w ramach standardowego programu rabatowego (dostępnego dla posiadaczy kart płatniczych MultiBanku). Zazwyczaj w tym czasie obniżki sięgają 40 proc., a  liczba transakcji dokonywanych kartami MultiBanku w sklepach objętych promocją wzrasta nawet czterokrotnie w stosunku do tego samego okresu sprzed ich uruchomienia. Jednocześnie, systematycznie rośnie też zainteresowanie tego typu akcjami.- Jeszcze w 2010 roku podczas specjalnych promocji liczba transakcji w sklepach partnerskich, dokonywanych kartami MultiBanku, wzrastała o 30-50 proc. W tym roku wynik ten wynosi 110-200 proc. – mówi Emilia Olszewska, odpowiedzialna za program rabatowy MultiBanku. – Obecnie klienci są zatem bardziej wrażliwi na tego typu promocje, wzrasta też ich świadomość. Z naszych analiz wynika, że coraz więcej osób nie tylko wie o programach  rabatowych  oferowanych  do  posiadanych karty (aktualnie aż 76 proc. badanych), ale też często uważa je za istotny element decydujący o wyborze danego plastiku. Stanowi on zatem przewagę rynkową, w którą  konsekwentnie wyposażamy także nasze „debetówki” – dodaje Olszewska.Możliwość skorzystania z rabatu podczas płatności kartą debetową udostępniona została dotychczas w ponad połowie punktów-handlowo usługowych dotąd oferujących program rabatowy MultiBanku  do kart kredytowych, czyli w ponad 1700 sklepach, restauracja i hotelach. Docelowo oferta ma być dostępna we wszystkich (ponad 2500) punktach współpracujących z bankiem.    - Co ciekawe zmiana ta może też odwrócić układ sił w zestawieniu dotyczącym tego, która płeć częściej korzysta z rabatów. W ostatnim roku panowie mieli 70-proc. przewagę – mówi Olszewska. – Ale to oni także częściej posiadają w swoich portfelach karty kredytowe, co znacząco może wpływać  na wynik. Klientki MultiBanku przodują natomiast w liczbie i wysokości rachunków płaconych kartami debetowymi. Zatem ich szanse na wygraną z mężczyznami właśnie znacząco wzrosły - dodaje.  

Podobne zmiany w zakresie kart debetowych wprowadzone zostały także w programie rabatowym mBanku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.