Wpłatomaty sieci Euronet dostępne dla klientów MultiBanku
Copy

Kopiuj tekst

Wpłatomaty sieci Euronet dostępne dla klientów MultiBanku

O kolejne 130 urządzeń zwiększy się liczba maszyn depozytowych dostępnych dla klientów MultiBanku. Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z firmą Euronet, klienci będą mogli wpłacać pieniądze w jednej z największych w kraju sieci urządzeń.

- Dołączenie maszyn Euronetu do sieci własnych wpłatomatów sprawi, że na terenie całego kraju klienci MultiBanku będą mogli korzystać z ok. 400 wpłatomatów, co znacząco poprawi dostępność tej usługi dla naszych klientów – komentuje Grzegorz Kasperek, odpowiedzialny za sektor maszyn depozytowych i bankomatów w MultiBanku. – Wpłatomaty są coraz bardziej powszechnym sposobem na deponowanie gotówki na własnym rachunku, w zeszłym roku zaobserwowaliśmy wzrost liczby transakcji o ok. 12 proc., dlatego poszerzanie sieci wpłatomatów jest dla nas zadaniem priorytetowym – dodaje Kasperek.  - Udostępnienie sieci wpłatomatów klientom MultiBanku jest kolejnym ważnym etapem w rozwoju niezależnej sieci wpłatomatów Euronetu w Polsce – powiedział Wojciech Sokół, Dyrektor Sprzedaży w firmie Euronet. – Rozwiązania Euronet wspierające funkcjonowanie sektora finansowego od lat cieszą się dużym uznaniem banków oraz klientów indywidualnych, co stanowi doskonałą podstawę dalszego rozwoju sieci urządzeń samoobsługowych oraz rozszerzania portfolio usług finansowych oferowanych przez naszą firmę – dodaje.Jak wynika z najnowszych badań Internet Banking Monitor (ARC Rynek i Opinia), podstawowym powodem wizyt klientów w placówkach bankowych jest deponowanie oraz wypłacanie gotówki. Obecnie klienci MultiBanku w tym celu mogę też skorzystać z ok. 400 urządzeń zlokalizowanych w dogodnych miejscach, takich jak m.in. centra handlowe czy dworce.  W Polsce występuje znacząca asymetria w zakresie automatyzacji obsługi gotówkowej. Na terenie kraju klienci banków mają do dyspozycji ok. 15 tys. bankomatów i tylko ok. 2 tys. wpłatomatów - Ta liczba jest wciąż niewystarczająca, niezbędny jest dalszy rozwój sieci, dlatego też niektóre banki decydują się na efektywny kosztowo i czasowo model rozwoju sieci wpłatomatów oparty na współdzieleniu maszyn z innymi ich posiadaczami, takimi jak np. firma Euronet – uzasadnia współpracę Kasperek.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.