Konto firmowe bez formalności
Copy

Kopiuj tekst

Konto firmowe bez formalności

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą teraz założyć rachunek firmowy w MultiBanku wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Bank sam pozyska dane rejestrowe, a nowym firmom zaproponuje kredyt do 10 tys. zł na start.

- Rezygnacja z wymogu przedstawienia danych rejestrowych to kolejny w tym roku, obok oferty kredytowej online i ułatwień w przeniesieniu kredytu obrotowego z innego banku, krok w kierunku uproszczenia procesów obsługi klientów biznesowych w MultiBanku – mówi Borys Pastusiak, naczelnik Wydziału Firm Start-up i Profesjonalistów w MultiBanku. - Dotychczas, aby uruchomić rachunek firmowy klienci musieli dostarczyć do banku dokumenty, między innymi potwierdzające nadanie numeru REGON i NIP, teraz wystarczy tylko dowód. Resztę informacji bank pozyskuje sam – dodaje.Ułatwienie to dotyczy zarówno przedsiębiorstw funkcjonujących już od dłuższego czasu, ale też firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Bank dane rejestracyjne firmy pozyskuje dzięki zdalnemu dostępowi do zasobów Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, która na wpisanie przedsiębiorcy do rejestru ma 24 godziny od momentu dostarczenia wymaganych dokumentów. Zatem z uproszczonej procedury otwarcia rachunku może skorzystać także przedsiębiorca z kilkunastogodzinnym stażem.Firmy dopiero rozpoczynające działalność mogą też liczyć na finansowanie od pierwszego dnia funkcjonowania na rynku. Maksymalny limit kredytowy w ich przypadku wynosi 10 tys. zł, a po 6. miesiącu działalności wzrasta do 20 tys. zł.Nowy proces otwarcia rachunku firmowego uruchomiony został także w mBanku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.