MultiBank wprowadził kontrakty terminowe
Copy

Kopiuj tekst

MultiBank wprowadził kontrakty terminowe

Usługa maklerska MultiBanku została poszerzona o możliwość zakupu kontraktów terminowych na WIG20. Wraz z wprowadzeniem nowej funkcjonalności bank uruchomił też rachunek transakcyjny, który dla klientów inwestujących w kontrakty jest podstawowym do rozliczeń giełdowych.  

Nowa funkcjonalność usługi maklerskiej uruchomiona została w ramach wprowadzenia do oferty banku instrumentów pochodnych, w skład których wchodzą kontrakty terminowe. Usługa dostępna będzie od lutego br., ale już teraz klienci mogą rozpocząć proces jej aktywowania.- Wdrażając do oferty pochodne, w pierwszej kolejności postawiliśmy na kontrakty terminowe na WIG20, ponieważ cieszą się one największą popularnością wśród inwestorów. Ponadto charakteryzują się one również dużą płynnością walorów i łatwością zamknięcia pozycji – wyjaśnia Daniel Matuszak, odpowiedzialny za wprowadzenie produktu w MultiBanku.Dzięki wdrożeniu nowej funkcjonalności klienci MultiBanku inwestujący na giełdzie zyskali możliwość zarabiania nie tylko na wzrostach, ale również na spadkach kursów, co jest cechą charakterystyczną kontaktów terminowych. Zatem klient może obecnie obstawić, że indeks WIG20 będzie spadał lub rósł, a nie tak jak dotychczas posiadając akcję zarabiać jedynie w sytuacji wzrostu kursów.  Aby inwestować w kontrakty terminowe klient powinien posiadać aktywną usługę maklerską oraz podpisać dodatkową umowę o przyjmowanie i przekazywanie zleceń na instrumenty pochodne. Taką umowę może zawrzeć w dowolnej placówce MultiBanku. Dyspozycję o uruchomienie usługi składać można również za pośrednictwem strony internetowej banku oraz dzwoniąc na infolinię. Po podpisaniu dokumentów oraz ich weryfikacji usługa jest aktywowana.- Zlecenia na kontrakty terminowe będzie można składać w banku od 5 lutego br. i wtedy też aktywowane zostaną wszystkie wcześniej zawarte umowy o instrumenty pochodne – mówi Daniel Matuszak.   Ponadto podpisanie umowy związane jest jednocześnie z uruchomieniem bezpłatnego rachunku transakcyjnego, czyli dodatkowego rachunku służącego do rozliczeń pieniężnych z usługą maklerską.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.