Dzienny zysk z lokaty terminowej
Copy

Kopiuj tekst

Dzienny zysk z lokaty terminowej

Oferta MultiBanku poszerzona została o kolejny produkt z dzienną kapitalizacją odsetek – lokatę terminową „Dzienny Zysk”. Odsetki z lokaty wypłacane są w cyklu jednodniowym, dzięki czemu klient może nie zapłacić podatku. Wyższy zysk zapewnia również dłuższy horyzont inwestycji. 

Dotychczas w banku w ten sposób naliczane były odsetki z lokaty jednodniowej, z możliwością automatycznego odnawiania. Teraz bank poszerza swoją ofertę depozytową o kolejny produkt z dzienną kapitalizacją odsetek, tym razem terminowy.

-  W przypadku lokat jednodniowych, płynność produktu ma znaczenie, ale nie jest decydująca. Z danych MultiBanku wynika, że ponad 80 proc. osób oszczędzających na lokatach  jednodniowych, utrzymuje środki przez minimum trzy miesiące, mimo że lokata umożliwia wypłatę pieniędzy każdego dnia  bez dodatkowych opłat. Dla  tej grupy klientów liczy się przede wszystkim to, że dzięki konstrukcji produktu mogą uniknąć konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych - mówi Daniel Wrzesiński, menadżer Centrum Oszczędzania MultiBanku.
– Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć ofertę o lokaty terminowe z dzienną kapitalizacją, które dzięki dłuższemu horyzontowi inwestycji, tj. od 3 do 12 miesięcy, pozwalają osiągnąć wyższy zysk niż na lokatach jednodniowych – dodaje.

Produkt dostępny jest dla wszystkich posiadaczy MultiKont. Odsetki z lokaty mogą powiększać jej wartość lub zasilać rachunek klienta. Lokatę terminową „Dzienny zysk” można założyć za pośrednictwem systemu transakcyjnego banku, multilinii oraz w placówkach MultiBanku.  

Informacje dodatkowe:

PRODUKT:

- lokata terminowa z dzienną kapitalizacją odsetek

- minimalna kwota lokaty: 1000 zł

- okres trwania lokaty: 3,6,9 lub 12 miesięcy

- kapitalizacja odsetek na MultiKonto lub na rachunek lokaty

- możliwość założenia nieograniczonej liczby lokat

- lokatę można otworzyć za pośrednictwem systemu transakcyjnego banku, multilinii oraz w placówkach banku

- lokatę mogą założyć klienci posiadający rachunek indywidualny w MultiBanku

 okres 
 
MultiKonta jestem, ja my

 MultiKonta Aquarius

oprocentowanie nominalne w skali roku 

odpowiednik oprocentowania na lokacie z kapitalizacją na zakończenie*

oprocentowanie nominalne w skali roku

odpowiednik oprocentowania na lokacie z kapitalizacją na zakończenie*
 3M 
 3,00%
 3,70%
 3,50%
 4,32%
 6M
 3,20%
 3,95%
 3,70%
 4,57%
 9M
 3,30%
 4,07%
 3,80%
 4,64%
 12M
 3,50%
 4,32%
 4,00% 
 4,94%*Dla lokaty o wartości od 1 tys. zł do 21 tys. zł, podatek od dochodów kapitałowych przy oprocentowaniu wskazanym w tabeli jako „oprocentowanie nominalne w skali roku” wynosi 0 zł, z uwagi na zaokrąglenie stosowane przy jego obliczeniu. Oznacza to, że inna lokata, dla której mechanizm dziennej kapitalizacji odsetek nie zostanie zastosowany, aby dała na zakończenie lokaty podobny dochód co lokata „Dzienny Zysk”, musiałaby mieć oprocentowanie w skali roku w wysokości podanej w tabeli jako ""odpowiednik oprocentowania na lokacie z kapitalizacją na zakończenie”.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.