Kampania mBanku: kredyt przez telefon, gdy wytropisz okazję
Copy

Kopiuj tekst

Kampania mBanku: kredyt przez telefon, gdy wytropisz okazję

Największy polski bank internetowy rozpoczyna kampanię reklamową nowego produktu – kredytu przez telefon. Działania promocyjne prowadzone będą m.in. w sklepach, czyli tam, gdzie produkt przydaje się najbardziej.

Kampania kredytu dostępnego przez telefon dla stałych klientów mBanku rozpoczyna się 4 kwietnia i jest kontynuacją poprzedniej odsłony reklamowej, w której prezentowany był kredyt dostępny przez internet – jedna z szeregu innowacji wprowadzonych przez bank.

W przekazie reklamowym eksponowane są silne strony oferty kredytowej mBanku. Stali Klienci banku mogą liczyć na szybki kredyt, wypłacany na eKONTO w ciągu 15 minut. Jest to możliwe dzięki wprowadzonemu właśnie elektronicznemu trybowi zawierania umów kredytowych. Wyklucza on konieczność wcześniejszego podpisywania jakichkolwiek dokumentów, dzięki czemu okazję można upolować w trakcie wizyty w sklepie czy centrum handlowym.

Głównym bohaterem nowej kampanii mBanku po raz kolejny został rozmowny mops Arnold oraz jego właściciel. Postaci pojawiają się m.in. w spocie promocyjnym, który od 6 kwietnia emitowany będzie w telewizji (spot można obejrzeć
w kanale mBank.tv na YouTube.com
). Ważną rolę w filmie odgrywa również partnerka bohatera, która niestety nie może zdjąć z palca przymierzanego u jubilera pierścionka… Jeden telefon do banku wystarcza, aby „oswobodzić” kobietę.

Jak zwykle w mBanku postanowiliśmy pokazać nasz produkt z przymrużeniem oka. Pytanie, czy scenka w salonie jubilerskim mogła wydarzyć się naprawdę, pozostawiamy otwarte. Jesteśmy jednak przekonani, że wkrótce w sklepach więcej będzie osób „nadużywających” swoich telefonów – komentuje Piotr Jakubowski, naczelnik wydziału reklamy i zarządzania marką mBanku.

Kredyt przez telefon gwarantuje, że w przypadku pozytywnej decyzji banku nie trzeba nawet wychodzić ze sklepu, aby zrealizować zakup. O tym opowiadamy w najnowszej kampanii, jak zwykle przypominając, aby nie wierzyć reklamie i sprawdzić samemu – dodaje Jakubowski
.
Działania promocyjne prowadzone będą w najbliższych tygodniach. Będzie je można obserwować nie tylko w telewizji, radiu, internecie oraz na outdoorze, ale również w miejscach, w których Klienci banku mogą potrzebować szybkiego dostępu do pieniędzy. Wizerunek psa Arnolda widoczny więc będzie m.in. w dużych marketach z elektroniką, wybranych biurach podróży czy sklepach z meblami i wyposażeniem wnętrz.
Zdecydowaliśmy się na obecność w tych miejscach nieprzypadkowo. Nasze założenie jest proste: jeśli w trakcie zakupów Klient wytropi okazję, dzięki kredytowi przez telefon będzie mógł ją szybko upolować – podsumowuje Jakubowski.

Koncepcję kreatywną kampanii mBanku przygotowała agencja AMBASADA Brand Communication (Grupa Czteryczwarte), zaś media zaplanował dom mediowy MPG. Spot telewizyjny po raz kolejny wyreżyserował Marcin Serafin, którego w produkcji wspierał dom produkcyjny Film it.

Kredyt przez telefon to nowość, wprowadzona do oferty mBanku w marcu. Jest to propozycja standardowego kredytu gotówkowego, którego umowa zawierana jest w formie elektronicznej za pośrednictwem mLinii (dostępnej pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800). Kredyt można otrzymać w kwocie od 500 zł do nawet 50 tys. zł na okres do 7 lat.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ciągu przeszło 10. lat istnienia na rynku, otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień, w tym te najcenniejsze: m.in. tytuł „Złotego Banku 2010” w plebiscycie Bankier.pl i Pay U, przyznawany przez internautów (luty 2011 r.), tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator (grudzień 2010 r.) oraz przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010” (wrzesień 2010 r.).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.