Polisa zamiast stróża
Copy

Kopiuj tekst

Polisa zamiast stróża


- Według statystyk szkody mieszkaniowe najczęściej dotyczą wyposażenia oraz elementów stałych mieszkania. W około 70 proc. przypadków spowodowane są one przez zalania, kradzieże oraz pożary i uderzenia pioruna – mówi Tomasz Raczyński, naczelnik wydziału produktów ubezpieczeniowych w MultiBanku.
– Przed ich skutkami ma chronić nowe ubezpieczenie wprowadzone właśnie do oferty banku – dodaje.
 
To drugi tego typu produkt dostępny w MultiBanku. Ubezpieczenie o podobnym zakresie oferowane jest już klientom posiadającym kredyt hipoteczny.

- Teraz bank zniósł tę barierę. Nowy produkt wykupić mogą wszyscy posiadacze rachunków osobistych MultiBanku, niezależnie od tego czy posiadają kredyt hipoteczny czy nie – mówi Raczyński.

Ubezpieczenie dostępne jest w trzech wariantach: minimum, medium i maksimum, różniących się od siebie sumami ubezpieczeń oraz ceną. Zakres ochrony pozostaje bez zmian. W każdym z wariantów obejmuje on ruchomości domowe, czyli elementy wyposażenia lokalu, w tym również biżuterię i odzież, elementy stałe, tj. okna, drzwi czy instalacja elektryczna, a także pomieszczenia gospodarcze, np. garaż czy piwnicę. W ramach ubezpieczenia działa również OC chroniące posiadacza polisy oraz osoby z nim mieszkające, np. w sytuacji zalania sąsiedniego mieszkania. Klienci mogą też dokupić do ubezpieczenia pakiet Home Assistance.

Aby przystąpić do ubezpieczenia nie trzeba być właścicielem mieszkania objętego ochroną, ani nawet w nim mieszkać. Polisę mogą nabyć osoby wynajmujące lokal, a także klienci chcący ubezpieczyć mieszkanie członka rodziny. Produkt został tak skonstruowany, by był łatwy do zrozumienia, a proces jego nabycia maksymalnie uproszczony.

- Deklarację o przystąpieniu do ubezpieczenia można złożyć on-line, w ciągu kilku minut, bez konieczności składania wizyty przez rzeczoznawcę. Klient nie musi też znać wartości mieszkania. Powinien jedynie ogólnie wycenić wartość posiadanego wyposażenia –
mówi Raczyński. - Certyfikat potwierdzający zawarcie ubezpieczenia klient otrzymuje mailowo. Nie musi też pamiętać o comiesięcznej opłacie, bowiem pobierana jest ona automatycznie z jego rachunku – dodaje.

Polisę można też nabyć za pośrednictwem multilinii oraz w placówkach banku. Produkt powstał we współpracy z BRE Ubezpieczenia.  

Informacje dodatkowe:

Warianty ubezpieczenia Moje Mieszkanie:


ZDARZENIA
Minimum
Medium
Maksimum

 
Sumy Ubezpieczenia (w zł)

Pożar, zalanie…
20 000
30 000
60 000

Kradzież, rabunek, dewastacja
10 000
15 000
30 000

OC (gdy np. zalejesz sąsiada)
10 000
20 000
50 000

 
 
 
 

Cena (w zł)
19,90
24,90
34,90Zakres ubezpieczenia obejmuje:

ruchomości domowe, czyli elementy wyposażenia lokalu oraz przedmioty służące do prowadzenia gospodarstwa domowego, tj. meble, odzież, biżuteria, sprzęt sportowy, sprzęt audiowizualny, komputerowy oraz fotograficzny itp.;

elementy stałe, czyli zamontowane na stałe lub wbudowane na stałe elementy lokalu mieszkalnego, tj. okna, drzwi, instalacje elektryczne, instalacje grzewcze, wykonane na wymiar zabudowy wnęk, kuchni itp.

W ramach ubezpieczenia działa również
ubezpieczenie OC dla posiadacza rachunku i osób bliskich, gwarantujące ochronę np. przy zalaniu sąsiedniego mieszkania i innych, podobnych zdarzeniach.

Opcjonalne Home Assistance (cena: 5 zł), składa się z:

ubezpieczenia Assistance Domowe;
serwisu Informacyjnego, który obejmuje:
informację o sieci usługodawców,
infolinię Budowlano-Remontową;

organizacji usług obejmujących:
organizację usług projektanta od aranżacji wnętrz,
organizację usług pomocy domowej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.