Struktura Silny Rynek po raz drugi w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Struktura Silny Rynek po raz drugi w mBanku

W mBanku rozpoczęła się kolejna edycja subskrypcji lokaty strukturyzowanej „Silny Rynek"". Produkt umożliwia osiągnięcie zysku dzięki wzrostowi indeksu WIG20. Jeden z poprzednich produktów, oparty na tym aktywie, przyniósł inwestorom zysk w wysokości 10,5 proc. w skali roku.

Najnowsza lokata strukturyzowana – „Silny Rynek” – jest drugim z cyklu produktem opartym o aktywo bazowe, jakim jest kontrakt terminowy na indeks WIG20. Strategia inwestycyjna zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w perspektywie najbliższych dziewięciu miesięcy.

Zapisy w ramach subskrypcji przyjmowane są do 5 kwietnia br., minimalna kwota inwestycji wynosi 1000 złotych. Lokata objęta jest 100-proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Klient nie ponosi opłaty za uruchomienie i zarządzanie lokatą.

Lokata daje możliwość osiągnięcia nawet 11 proc. zysku w skali roku, przy czym wysokość oprocentowania będzie uzależniona od wartości kontraktu zanotowanej na dwa dni przed zakończeniem inwestycji i wyniesie:

11 proc.  w skali roku (minimum 10,20 proc.), jeśli wartość kontraktu znajdzie się w przedziale 3000- 3300 punktów,

3 proc. w skali roku, jeśli wartość kontraktu znajdzie się w przedziale 3300-3400 punktów.

Zdecydowaliśmy się rozpocząć drugą subskrypcję lokaty Silny Rynek ponieważ poprzednia edycja cieszyła się ogromną popularnością wśród Klientów. Dobór aktywa bazowego dla lokaty Silny Rynek II wynika z optymistycznych prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla globalnego PKB, którego wzrost w 2011 r. ma sięgnąć nawet 4,2 proc. Oznaczałoby to powrót do bardzo dobrych dla rynków akcyjnych lat 2004- 2007 – mówi Michał Rzeźnik, odpowiedzialny za kolejną subskrypcję produktu.
Z kolei prognozowany wysoki wzrost gospodarczy dla Polski wskazuje na możliwość dalszej zwyżki zysków przedsiębiorstw, a więc także i wycen spółek – dodaje Rzeźnik.

Jednocześnie mBank ma dobrą wiadomość dla Klientów, którzy skorzystali z subskrypcji lokaty strukturyzowanej „Liderzy Parkietu II” (produkt roczny, oferowany w 2010 roku). Wypracowała ona zysk w wysokości 10,5 proc. w skali roku. Produkt ten, podobnie jak lokata „Silny Rynek”, był oparty na kontraktach terminowych na indeks WIG20.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ciągu przeszło 10. lat istnienia na rynku, otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień, w tym te najcenniejsze: m.in. tytuł „Złotego Banku 2010” w plebiscycie Bankier.pl i Pay U, przyznawany przez internautów (luty 2011 r.), tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator (grudzień 2010 r.) oraz przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010” (wrzesień 2010 r.).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.