BRE finansuje rozwój zielonej energii w Polsce
Copy

Kopiuj tekst

BRE finansuje rozwój zielonej energii w Polsce

BRE Bank jako lider konsorcjum banków udzieli kredytu na budowę trzech elektrowniwiatrowych o łącznej mocy 80 MW. Powstaną one w dwóch nadmorskich gminach województwa zachodniopomorskiego.

Projekty realizowane są przez grupę deweloperską Enerco, przy współudziale amerykańskiego potentata energii odnawianej Invenergy Wind. Elektrownie staną na terenie gmin Darłowo i Malechowo w odległości 40 km od brzegu Morza Bałtyckiego.

- W BRE chętnie wspieramy innowacyjne przedsięwzięcia, szczególnie jeśli mają one tak istotny wpływ na cały rynek energetyczny. To przełomowy projekt dla energii odnawialnej w Polsce, - mówi Michał Popiołek, dyrektor departamentu finansowania strukturalnego i mezzanine BRE Banku. - Z pewnością w przyszłości będziemy wspierać wiele podobnych inwestycji – dodaje.

Trzy zespoły elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 80 MW , współfinansowane przez BRE Bank, zostaną uruchomione już w 2011 roku.

- Elektrownie wiatrowe o mocy 80 MW są częścią planu budowy elektrowni wiatrowych o nazwie „Darłowo”, który będzie  największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce i jednym z największych w Europie. W istotny sposób przyczyni się do wypełnienia unijnych standardów dotyczących zielonej energii. Optymalne miejsce w połączeniu z najnowocześniejszą technologią sprawiają, że nasza elektrownia będzie bardzo wydajna – wyjaśnia Piotr Wiśniewski, prezes Enerco.

Darłowo to trzeci projekt realizowany przez zespół Enerco, po elektrowniach w Cisowie i Tymieniu. Cisowo, wybudowane w 2001 r., było pierwszym w Polsce parkiem dużej mocy, który zapoczątkował dynamiczny rozwój tego sektora gospodarki. Inwestycja współfinansowana była z EkoFunduszu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej również przy wsparciu BRE Banku.

BRE Bank obsługuje obecnie ponad 13 tys. klientów korporacyjnych, najwięcej w swojej 25. letniej historii. BRE kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dużych firm, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. W listopadzie 2010 bank został uhonorowany tytułem najlepszego korporacyjnego banku internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.